Skocz do zawartości

Ankieta odnośnie II zlotu

Kliknij

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Lipiec 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpeg2.jpg3.jpg

Caravan 2.5 dti // Vision95


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

Siema. 

Z okazji, czekania aż mój sedes się pomaluje po 3 msc braku tego czegoś w życiu postanowiłem zakupić kolejną. Tym razem Caravan.

IMG_0271.JPG.41a7191defd3036e00438b3ac0b04492.JPG

 

Silnik - 2.5 DTI

Skrzynia - Manual

Wyposażenie - Brak

 

Serio jest to taka bieda, że szyby w prądzie to jest maks czym mogę się pochwalić. Jedynie co to, że buda jest zdrowa. Na lewym nadkolu zrobiła się dziura tak to wszystko git. Ogólnie auto po dzwonie, kupione za darmo praktycznie więc dobra baza dla omegomaniaka jak ja to poskładania i dłubania. 

 

IMG_0353.JPG.637fb11f9b930144e99ca6a8d364794f.JPGIMG_0354.JPG.7432892403bdc4a589f98062e163cda4.JPG

 

 

Poskładane przez poprzedniego właściciela na tyle, żeby jeździło, nie ma czym się chwalić więc na razie kończę ten opis. 

 

Proszę pytać jeżeli masz pytania 😄

 

IMG_0355.JPG

Edytowane przez Vision95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Z racji, że kiedyś to Auto było Michała H. Jest trochę dłubnięte 😄

 

 

Plany jakie na nią mam, 

Poskładać ją na cacy, prawdopodobnie trafi do blacharza, gdzie będzie wymieniony cały pas przedni i poskładane na nowo.

Zmienić turbo - leży w bagażniku

IC centralny - leży w bagażniku

Program zmienić, dłubać ją nie wiem maks 250km/550nm

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

IMG_0273.JPG.a4441ec27e7fb7844acb9522d8bab323.JPGIMG_0274.JPG.c8235b7cc9b65fa6b83f9f743bf3874d.JPGIMG_0275.JPG.56e12ec0d8c35a9799a0d1c9480db453.JPG

 

 

IMG_0277.JPG.992c1792326cdb3056b7fdde076b0361.JPG

 

 

Tak to się prezentuje jeszcze.

 

Edytowane przez Vision95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Ło bosze 😁 Co ten gruz tu robi.  Nawet Jaśki chcą opuścić ten pokład zanim trafi pod prasę. 🤣 

 

Kubuś doprowadź to do ładu i będzie git. Szkoda że klekot no ale przynajmniej Caravan. 👍

Oby hulało bezawaryjnie. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
8 godzin temu, OMEGATOR napisał(a):

Ło bosze 😁 Co ten gruz tu robi.  Nawet Jaśki chcą opuścić ten pokład zanim trafi pod prasę. 🤣 

 

Kubuś doprowadź to do ładu i będzie git. Szkoda że klekot no ale przynajmniej Caravan. 👍

Oby hulało bezawaryjnie. 

Postaram się 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
17 minut temu, Mich1312 napisał(a):

Jedyny sensowny klekot w omedze 😄

Już drugi w stajni 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Kupno dwóch opon na przód okazało się póki co wydatkiem bezsensownym, gdyż felgi są pęknięte i wymagają naprawy albo huty 😄

IMG_0368.JPG.29861a524d392ba877cd61970763281d.JPGIMG_0369.JPG.ee5f29ca62804001d9580c4ff138f210.JPGIMG_0370.JPG.587d42950453aaf03666665840b23446.JPGIMG_0371.JPG.424822aa00412a21cfad72b73eb825e5.JPG

 

 

Przy okazji dzisiejszego wolnego wymieniłem świeczki 

 

IMG_0374.JPG.7f17f819c68df287e04026bf1934a3a3.JPGIMG_0373.JPG.32e95b787afe4d84a1f4024144570835.JPG

 

Ogólnie omega nie zapaliła rewelacyjnie, wręcz bym powiedział, że wgl nie zapaliła. Powodem najprawdopobniej okazał się przekaźnik świec który podmieniłem wcześniej, diagnozując świece. Okazał się uszkodzony bo po podmianie od razu chciała zapalić. Ostateczny test w Piątek czy tam sobote jak wróce z trasy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Jak by co to niedaleko mnie jest wystarczająca do tego prasa 🤣

Ale pewnie znajdziesz coś bliżej 😁

 

Działaj działaj. Może będzie z tego Omega jeszcze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
6 minut temu, OMEGATOR napisał(a):

Jak by co to niedaleko mnie jest wystarczająca do tego prasa 🤣

Ale pewnie znajdziesz coś bliżej 😁

 

Działaj działaj. Może będzie z tego Omega jeszcze.

Będzie będzie, przód złożyć to jest największe wyzwanie dla mnie na tą chwilę, ale już powoli do przodu. Zobaczymy na weekend co diagnosta jeszcze powie na jej temat 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Oby.

Widzę że te felgi już swoje przeszły. Głodomor się postarał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Jego szwagier chyba, Michał to raczej dbał o nie... No zastanowie się co jeszcze z nimi zrobić. mam Łopaty 17 do kupna i tak myślę.. Założyć jej 17 jakiś wielosezon i sobie jeździć 😛

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czyli kolejne jeździdło w waszym garage ... ? Jak tam stan blacharski, oprócz tego co widać ? O silnik nie będę pytał bo kopciuchach się nie znam. Nie myślałeś o prawdziwych oktanach ?

Te felgi jakie ET mają, że z nadkolami się zgrywają ?

Doprowadzić do ładu i będzie jeździć. Jaki tam kolor budy?

 

......

 

W przyszłości jak chcesz wstawić filmik to w formacie *.mp4 bo w przeciwnym razie nie będzie podglądu filmu tylko jako załącznik do pobrania.

Odtwarzacz forum nie wspiera tego typu plików jako typowo film.

Zawsze taki plik można przekonwertować w necie. Po tej operacji usuwasz załącznik (inny niż mp4) i dajesz właściwy przekonwertowany. Wtedy normalnie odtworzysz filmik ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Te felgi jakie ET mają, że z nadkolami się zgrywają ?
 

muszę zobaczyć bo szczerze nie wiem, tył jest szeroko bo to 10j przód jest dobry a jedna felga ma inne et i trzeba dawać dystans 2cm… narazie idą do szopy bo są popękane a nie mam na to kasy …

 

Jaki tam kolor budy?
 

 

z269… Myślę że dość unikatowy. Na lato spróbuję coś pomyśleć nad polerką i woskiem… może uda się coś z tego wyciągnąć. 


 

@Misiekco do filmików spoko, nie wiedziałem. Na przyszłość już będę wiedział 😁

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
W dniu 11.01.2024 o 18:28, Vision95 napisał(a):

narazie idą do szopy bo są popękane a nie mam na to kasy …

Zawieź do huty niech ci łopaty zrobią z tego albo STZa :f:

 

Fajny kombiaczek. Z Iveca wyciągniesz webasto, lodówkę i Panie na zlotach możesz spać w aucie. Od roku też coś choruję na Kombi, a wszędzie dookoła ludzie kupują :biggrin1:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
17 godzin temu, CzasiU napisał(a):

Zawieź do huty niech ci łopaty zrobią z tego albo STZa :f:

 

Fajny kombiaczek. Z Iveca wyciągniesz webasto, lodówkę i Panie na zlotach możesz spać w aucie. Od roku też coś choruję na Kombi, a wszędzie dookoła ludzie kupują :biggrin1:

Webasto może zrobię jak w tamtej bo to faktycznie nie głupi temat 😄 Powiem Ci, że jestem zaskoczony w ch*j tą omegą... Ile to ma miejsca.. Tylko straszy na ulicy ale coś się z tym zrobi... Co do Felg można je zrobić jeszcze.. ((Chyba)) zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Kolejny weekend kolejne walki.. Czarna pojechała na złom.. Dostałem na nią zasiłek, więc już jest na malowanie felg albo złożenie przodu  :)))

IMG_0415.JPG.355980197c27449136c042501843da10.JPG

 

 

Zrobiłem przegląd, okazało się, że omega mechanicznie jest na prawdę cacy.. Nawet tuleje na wahaczach nie mają luzów. Hamulce idealnie, ręczny idealnie.. No wszystko ok.

 

Wiadomo, przodu nie oglądał bo mówiłem, że jest po strzale Ale puścił bez problemu.. Ogólnie wróciłem do domu, to poprawiłem jeszcze przewód w zderzaku od spryskiwacza bo spadł.. IMG_0419.JPG.edba98cacc34f16ffc64995b8854f169.JPGIMG_0420.JPG.3d3396df4d0c9f805dfb787c31fd6128.JPG

 

 

No i nic więcej ciekawe.. Do silnika zamówiłem filtr paliwa, Odmę i nowy oring pod czujnik ciśnienia.. Miałem to zmienić ale ogólnie padł mi aku a klucze wziąłem do astry więc w domu nie miałem czym kręcić.. 

 

Na tą chwile ten przód prezentuje się tak, Dzisiaj w domu jeszcze podgiąłem lewarkiem belkę do góry żeby trochę mniej odstawał ten zderzak i wydaję mi się, że jest lepiej .. (maska też pogięta jak by co xD)

IMG_0421.JPG.a20e5da3047526860810f67bc995357a.JPG

 

 

W poniedziałek rejestracje na nowe blachy.. Stara do wymeldowania i czekam na sedana.. W międzyczasie na pewno jeszcze zmienię olej, umyje silnik i trzeba obserwować. Chociaż dzisiaj na przeglądzie patrzyłem: było tylko przy turbo mokro więc to standard w tym motorze... 

 

 

Jedyne co mogę dodać na koniec to filmik jak odpaliła, tydzień temu był zepsuty przekaźnik świec żarowych... Już był podmieniony ale udokumentuje to tutaj, żeby nie było...

 

 

Czekać na dalsze wypociny... Na razie plan minimum jest spełniony. Przeszła przegląd, za tydzień jeszcze Geometria bo zapomniałem dodać, że kiera krzywo i trakcja świruje jak wściekła... Będzie czekać, aż Sedan się pomaluje i pojedzie na składanie przodu... 

Edytowane przez Vision95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
2 godziny temu, Vision95 napisał(a):

Kolejny weekend kolejne walki.. Czarna pojechała na złom.. Dostałem na nią zasiłek, więc już jest na malowanie felg albo złożenie przodu  :)))

IMG_0415.JPG.355980197c27449136c042501843da10.JPG

 

 

Zrobiłem przegląd, okazało się, że omega mechanicznie jest na prawdę cacy.. Nawet tuleje na wahaczach nie mają luzów. Hamulce idealnie, ręczny idealnie.. No wszystko ok.

 

Wiadomo, przodu nie oglądał bo mówiłem, że jest po strzale Ale puścił bez problemu.. Ogólnie wróciłem do domu, to poprawiłem jeszcze przewód w zderzaku od spryskiwacza bo spadł.. IMG_0419.JPG.edba98cacc34f16ffc64995b8854f169.JPGIMG_0420.JPG.3d3396df4d0c9f805dfb787c31fd6128.JPG

 

 

No i nic więcej ciekawe.. Do silnika zamówiłem filtr paliwa, Odmę i nowy oring pod czujnik ciśnienia.. Miałem to zmienić ale ogólnie padł mi aku a klucze wziąłem do astry więc w domu nie miałem czym kręcić.. 

 

Na tą chwile ten przód prezentuje się tak, Dzisiaj w domu jeszcze podgiąłem lewarkiem belkę do góry żeby trochę mniej odstawał ten zderzak i wydaję mi się, że jest lepiej .. (maska też pogięta jak by co xD)

IMG_0421.JPG.a20e5da3047526860810f67bc995357a.JPG

 

 

W poniedziałek rejestracje na nowe blachy.. Stara do wymeldowania i czekam na sedana.. W międzyczasie na pewno jeszcze zmienię olej, umyje silnik i trzeba obserwować. Chociaż dzisiaj na przeglądzie patrzyłem: było tylko przy turbo mokro więc to standard w tym motorze... 

 

 

Jedyne co mogę dodać na koniec to filmik jak odpaliła, tydzień temu był zepsuty przekaźnik świec żarowych... Już był podmieniony ale udokumentuje to tutaj, żeby nie było...

 

 

 

Czekać na dalsze wypociny... Na razie plan minimum jest spełniony. Przeszła przegląd, za tydzień jeszcze Geometria bo zapomniałem dodać, że kiera krzywo i trakcja świruje jak wściekła... Będzie czekać, aż Sedan się pomaluje i pojedzie na składanie przodu... 

Co to za kontrolka ta wyzej na obrotomierzu nad wskazówką? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, s_mama_iwy napisał(a):

Co to za kontrolka ta wyzej na obrotomierzu nad wskazówką? 🤔

Kontrolka świec żarowych. Grzanie świec.  Toć to ropniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
31 minut temu, s_mama_iwy napisał(a):

Co to za kontrolka ta wyzej na obrotomierzu nad wskazówką? 🤔

świeczki żarowe trzeba grzać w dieslu jak jest zimno 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
6 godzin temu, Vision95 napisał(a):

Webasto może zrobię jak w tamtej bo to faktycznie nie głupi temat 😄 Powiem Ci, że jestem zaskoczony w ch*j tą omegą... Ile to ma miejsca.. Tylko straszy na ulicy ale coś się z tym zrobi... Co do Felg można je zrobić jeszcze.. ((Chyba)) zobaczymy...

No kombi nie jest zbyt urodziwe (chociaż widziałem pare fajnie zrobionych) ale nadrabia przestronnością... sedan przy niej to klitka, wersalka tam spokojnie wejdzie, a jak jeszcze przednie fotele masz składane to i lodówkę zapakujesz :f: 

Poszedł już podział majątku. Sedan twój a @Moniczka kombi, czy jeszcze nie? :lol:

 

Zadbana sztuka ci się trafiła przy czym ty będziesz grzebał na weekendach xD

Edytowane przez CzasiU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, CzasiU napisał(a):

No kombi nie jest zbyt urodziwe

Igrasz z ogniem 😛 

8 minut temu, CzasiU napisał(a):

Poszedł już podział majątku. Sedan twój a @Moniczka kombi, czy jeszcze nie? :lol:

Intercyza 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
2 minuty temu, Misiek napisał(a):

Igrasz z ogniem 😛 

O tych fajnie zrobionych to mówiłem o waszej :coolio:

6 minut temu, Misiek napisał(a):

Intercyza 😉 

Będzie taka Intercyza że @Vision95 będzie jeździł komunikacją miejską :f:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...