Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Caravan 2.5 dti // Vision95


Vision95

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Misiek napisał(a):

Żyje to jeszcze 😉 :mysli:?

Looo panie, zardzewiałe ale do przodu cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas coś bierze prąd, sprawdzone wszystko przekaźniki, lampki zapalniczki no nie idzie znaleźć co bierze ten prąd… 

 

pęknięty kruciec wodny, został wymieniony ale tak spektakularnie że straż pożarna myła asfalt… mam nadzieję że nic nie przyjdzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kombolot po swapie turbo z 3.0 Ma problemy z intercoolerem, trzeba robić centralny. Ktoś robił ? Dłubał ? @Misiekmaterialy idzie ogarnąć ? Kolanka fi63 i proste rury, jakbym powiedział ile co czego potrzebuje. Za jakieś rozsądne pieniądze 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vision95 napisał(a):

Kombolot po swapie turbo z 3.0 Ma problemy z intercoolerem, trzeba robić centralny. Ktoś robił ? Dłubał ? @Misiekmaterialy idzie ogarnąć ? Kolanka fi63 i proste rury, jakbym powiedział ile co czego potrzebuje. Za jakieś rozsądne pieniądze 😁😁

Coś się pokombinuje prezes. Only stal nierdzewka bo w tym robię jak wiesz 😄 . Rysunek tak mw zrób , co i czego potrzeba. A i najważniejsze: Czemu tak dużo :mysli:tego :haha6:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moc wymaga nakładu. Dolot będę się starał zrobić jak najkrótszy i jak najmniej łączeń. Ale spróbuję coś wykminic. Może na weekend. W sedanie mały tuning z chłodzeniem. Dobra jak ogarnę to się odezwę 😁😁😁

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze graty już przyszły! Kolanka 63mm niestety opaski zamówiłem zbyt duże. Odesłałem je i w tygodniu trzeba będzie zamówić nowe. Intelcooler trzeba przespawać ponieważ ori mocowania do BMW są zbyt drogie i nie warte zachodu. Będziemy myśleć dalej co z tym fantem robić. Na razie trzeba przespawać końcówki a na to wiecznie nie ma czasu 😞

73868870421__CD9CF663-261B-49FC-A53A-511C8775DDA6.thumb.JPEG.f5e3811cee07f306fc730a894377c652.JPEGIMG_1886.thumb.JPG.2520d9a66f96a53bcff148d79a9dabce.JPGIMG_1887.thumb.JPG.8a7198c3dd44d99572dc635a02a33557.JPG

Nie wiem jeszcze jak ja tam to upcham ale bądźmy dobrej myśli 😛 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem troszeczkę, chciałem sprawdzić problem odcinającego turbo, najprawdopodobniej okazało się wadliwym podciśnieniem. W trakcie sprawdzania wszystko się naprawiło a było tylko to rozpinane, no nic. Ważne, że działa. Kumpel kupił maszynę do Klimy co najprawdopodobniej zaowocuje naprawą i nabiciem układu. Potrzeba było zmieścić jakoś drugi wiatrak od klimy i to się udało wrzucić nawet przez przód, nie pytajcie jak to zrobiłem  

IMG_1948.JPEG.1a83c685d24dc43f394f63f2e1836dd7.thumb.jpg.522ad9f55b2d0d5635672c2c61033747.jpg

 

Wlazł na chama ale spokojnie to gruzek. Sprawdzony jeszcze na krótko, działa nic nie haczy więc gut. Poskładać i można się cieszyć. 
 

 

 

 

Nie wiem na co liczę z tym wentylatorem ale wg. mnie. Lepiej tak jak w ogóle. Cudów nie będzie ale coś tam się poprawi na pewno. 

Podpięte pod ori przewody od Eberspacher. Plus minus zabezpieczony chyba bezpiecznikiem 20a. oczywiście już raz został spalony:)

Sygnał po odpaleniu też z wiązki ebera, jest tam sygnał. Wszystko działa. Dzisiaj pierwsze testy jazdy

 

Edytowane przez Vision95
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori hehe, malutki jak nie wiem… Słaby jest. Zrobiłem wentylator po przekaźniku ponieważ wsadzone jest turbo większe i trochę się grzeje. Dzisiaj z rana jechałem co prawda 10 stopni na dworze ale dużo lepiej. Coś tam ten wiatrak daje… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Z racji i do sedana wleciała aluminiowa chłodnica a w kombi zaczęła cieknąć, wsadziłem tą nieszczęsną chłodnicę do kombi. Bo jednak jakby nie było jest nowa ma dopiero rok czasu więc musi swoje przepracować. Wprowadzone kilka modyfikacji. Poprzedni właściciel usunął chlodniczke Egr i zaślepił przewody wodne wymuszając obieg na chłodnice a nie na pusty układ. To ja teraz poprawiłem i zaślepiłem trójnik a wyjście zrobiłem z chłodnicy która powinna być zaślepiona. Po paru kilometrach nic nie wybuchło więc moze to pojeździ. Temp Odziwo trzyma się w okolicach 88-90 wg. Kompa 90-93. Jutro na trasę do pracy test ostateczny. 😁

IMG_2286.jpeg

IMG_2285.jpeg

IMG_2284.jpeg

Edytowane przez Vision95
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Amatorsko na chwile rozwiązałem problem lamp. Ciekawe jak długo to wytrzyma 😄 Proszę o nie hejtowanie 🙂 

IMG_2796.JPG

IMG_2797.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś jest głupie a działa to nie jest głupie.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...