Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Układ chłodzenia - chłodnica 2.5 DTI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, strzeliła mi już drugi raz chłodnica w tym samym miejscu, mam dosyć montowania kolejnej używki (wcześniej miałem problem z kupnem nowej) 😄 Która chłodnica pasuje na 100 % pod automat?  https://allegro.pl/oferta/chlodnica-wody-opel-omega-b-2-5-3-2-03-94-07-03-12442667762 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mich1312 napisał(a):

Witam, strzeliła mi już drugi raz chłodnica w tym samym miejscu, mam dosyć montowania kolejnej używki (wcześniej miałem problem z kupnem nowej) 😄 Która chłodnica pasuje na 100 % pod automat?  https://allegro.pl/oferta/chlodnica-wody-opel-omega-b-2-5-3-2-03-94-07-03-12442667762 

Ta chłodnica to gowno jak nie wiem, auto się grzeje mam Ja wsadzona nowa. Poczekaj. Firma na zamówienie dorabia mi na bazie oryginalnej ale cała z aluminium. Więc raczej dożywotnia już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vision95 napisał(a):

Ta chłodnica to gowno jak nie wiem, auto się grzeje mam Ja wsadzona nowa. Poczekaj. Firma na zamówienie dorabia mi na bazie oryginalnej ale cała z aluminium. Więc raczej dożywotnia już. 

To ta chłodnica z mojego linku jest chudsza że się grzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to zamiennik 26mm to się auto grzeje na autostradzie, na mieście ogarnia. I to nie jest tylko mój przypadek tylko więcej ich było. Możesz wsadzić 42mm z tds ale znowu tam przewody trochę inaczej i nie ma mocowań u góry na osłonę wiskozy. Jeżeli nie leje się ciurkiem z chłodnicy tylko sączy. To poczekaj aż zaczną produkować tą aluminiową. Uwierz mi. Mam ten zamiennik i siekierą go porąbać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej już cieknie konkret więc wymiana. Myślałem że ta z linku będzie w porządku. Szkoda ze z tdsa nie pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat. Cienko będzie ponieważ nie wiem czy zmieści się zewnętrzna chłodnica skrzyni biegów. Nie kupuj tego thermoteca bo będzie ci się auto grzało i tylko się będziesz irytować. Chyba że jeździsz na dziada 100 na godzinę albo tylko miasto to sobie weź 

Edytowane przez Vision95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu będę przy kombi, tam mam w skrzyni manualnej wsadzone grubą chłodnice to ci nagram filmik i wyjaśnię co jest. Może uda się dopchać tą grubą bo sam mialem taki plan. Ale zrezygnowałem na rzecz całkowicie nowej aluminiowej 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakies tragedii nie ma, szkoda ze ona nie ma otworów chociaz na chlodnice skrzyni. Za bardzo nie chcialbym drutować / rzeźbić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość mówię poczekaj na aluminium. Jeżeli nie masz czasu, szukaj używki ori. Nic innego nie wkładaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz orientacyjnie ile taka aluminiowa moze kosztowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem coś na stronie 650pln ale przez telefon coś wspominali o 800+ no nie wiem … jak się czegoś dowiem to stworzę konkret temat albo dodam tutaj posta 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek wysyłają mi niby chłodnice całą aluminium. Więc kwestia czasu jak będą opinie… 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem jakiś czas temu na testy chłodnice z 3.2 ori uzywke, jak na razie przy tych upałach troche była pałowana i bez problemów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wsadziłem ją, narazie testy. Opaski trzeba mocno dociągnąć bo ślizgają z kruccow. Ale chyba szczelna i też spokój z temperaturą. 650pln 

IMG_2197.jpeg

IMG_2198.jpeg

IMG_2204.jpeg

1D531B48-51A5-4854-91EC-27937842139F.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba mogę ogłosić sukces. 80km autostradą temp trzyma w normie więc pozostaje kwestia wytrzymałości ale myślę że cała aluminium spełni oczekiwania. Finalnie wyszło 650pln chyba za tą chłodnicę 

IMG_2218.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek nie jest aktualizowany od pewnego czasu. Zalecamy jego kontynuację. Administracja forum
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...