Skocz do zawartości

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpeg5.jpg

Nagle wszystko przestało działać


Gabryl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

Witam szanowne grono Opel Omega Team. Mam dziwny przypadek. Pacjentka to OB 97' 3.0V6.

Samochód dojechał bez problemu na podwórko, został wyłączony silnik. Po jakimś czasie próba ponownego uruchomienia i tu niespodzianka. Brak podświetlania zegarów (żadna kontrolka się nie zapala) ale komputer pokładowy już tak. Nie działa panel od klimy ani podnoszenie szyb. Po zdjęciu i ponownym założeniu klemy nawiew włącza się na ułamek sekundy (to chyba normalne). Nie słyszę również pompy paliwa. A najlepsze jest to, że rozrusznik kręci jak wściekły. Bezpieczniki przejrzane, są ok.

Obstawiam jakiś przekaźnik lub moduł przeciwkradzieżowy (ten za poduszką powietrzną passżera). Każdy pomysł rozważę i sprawdzę, dziwna anomalia 🙃

Nie wiem też, który przekaźnik podmienić, który odpowiada za zapłon.

A może to stacyjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Od zegarów był chyba numer 15. Ale to auto odpalało. Trzeba by było znaleźć jakieś schematy albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Zacząłem od stacyjki i chyba będzie traf. Posprawdzałem kontrolką wszystkie kable, prąd wchodzi do stacyjki, ale po włączeniu zapłonu nie wychodzi na główny plus (czarny) oraz cienki czerwony. Sygnał na rozrusxnik jest ok. Po podaniu prądu na krótko na czarny zegary działają prawidłowo. Po wymianie kostki od stacyjki będzie wszystko jasne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Zamiast się zjebac że nic działać nie będzie to tam pół na pół i się człowiek musi domyśleć 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Naprawione. Koszt nowej kostki do stacyjki wyniósł 26zł, i to nie była z tych najtańszych.

Dla potomnych, są 3 rodzaje kostek, jeden to 6-pinowa oraz dwa rodzaje 5-pinowych. (97')

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

Zdjęcia innych aut zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024"

10.jpg11.jpg

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...