Skocz do zawartości

Ankieta odnośnie II zlotu

Kliknij

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Lipiec 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpeg2.jpg3.jpg

Omega wąski


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

I masz może jakaś folie godna polecenia do oklejania lamp ? Te od oklejania szyb dadzą radę? I jak na to policja ile % można sciemnic i jak z dymionymi czepiają się czy nie ? I może jakaś inna folia do oklejania lamp?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wąski napisał(a):

Będziesz wgl w sobotę 18 w wwa ?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

 

Pewnie tak

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Pewnie tak
To super uda się złapać może

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wąski napisał(a):

I masz może jakaś folie godna polecenia do oklejania lamp ? Te od oklejania szyb dadzą radę? I jak na to policja ile % można sciemnic i jak z dymionymi czepiają się czy nie ? I może jakaś inna folia do oklejania lamp?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka
 

folia do szyb jest montowana zupełnie inaczej i jest termokurczliwa, do lamp możesz kupić ppf przyciemniające, ale nie polecam oklejać przednich folią w przepisach jest ze klosz lampy ma być przejrzysty nie jest dopuszczone zadne przyciemnienie. nie jest to uregulowane przepuszczalnością jak szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
folia do szyb jest montowana zupełnie inaczej i jest termokurczliwa, do lamp możesz kupić ppf przyciemniające, ale nie polecam oklejać przednich folią w przepisach jest ze klosz lampy ma być przejrzysty nie jest dopuszczone zadne przyciemnienie. nie jest to uregulowane przepuszczalnością jak szyby
Ok a ta nowa folia co w dzień jest ciemna a w nocy jasna ? Korzystał ktoś ?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pejdzel napisał(a):

folia do szyb jest montowana zupełnie inaczej i jest termokurczliwa, do lamp możesz kupić ppf przyciemniające, ale nie polecam oklejać przednich folią w przepisach jest ze klosz lampy ma być przejrzysty nie jest dopuszczone zadne przyciemnienie. nie jest to uregulowane przepuszczalnością jak szyby

no chyba ze ci chodzi o tylnie to musze poszukać ja oklejałem oracalem i jestem zadowolony i na kombi i na sedanie mam tak samo zrobione tą samą folią. miało byc jak ori dymione a wyszło lepiej bo czerwony jest bardziej żywy a ciemna czesc nie wpada w brąz jak w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wąski napisał(a):

Ok a ta nowa folia co w dzień jest ciemna a w nocy jasna ? Korzystał ktoś ?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka
 

fotochromatyczne ppf- na 2 lapy to cie z 300zł wyjdzie. ale ja bede na przyszły sezon do sedana zakładał mimo ze mam czarny bi led ale raz to chodzi mi o zabespieczenie kloszy przed uv mimo ze lakierowałem i od zmatowienia\wypiaskowania. co do legalności tej foli też jest mocno dyskusyjna, bo to juz dobra wola policjanta jak mu wytłumaczysz ze ona jest ciemna tylko w słoncu to spoko ale wedle prawa nie mozesz. z przeglądem nie sądze zeby był problem bo on reaguje na uv jak na stacjach są swietlówki to chyba nie zaraaguje. zobacze w przyszłym sezonie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Po zrobieniu gleby będe musiał zrobić jakiś podjazd do garażu ponieważ wjechać wjadę na styk ale z wyjazdem ciężko wczoraj wypiela mi się dolna czarna listwa zderzaka zaczepiła trochę cba72d7062e33c6a7f5ae30ce1f1480c.jpg

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
zamienniki w sensie laminat będziesz w stanie łatwo poznać bo poza oznaczeniami od spodu lotki to ori będzie z pur i nie będzie się uginać, laminat w 99 procentach przypadków jest pusty w środku jak ci sie ugnie jak go ręką na środku ściśniesz to najpewniej zamiennik. tbf tuning robi np lotki do wielu opli chyba nawet zamiennik tej lotki właśnie z laminatu, fakt są grube ale zawsze da sie to ścisnąć w rękach na tyle zebys zobaczył czy ten materiał w ogóle pracuje.
Jak by nie było ważeń żeby ci się podobało a jak cena oryginałów przekracza granice rozsądku nikt sie nie czepia ze zamiennik.
Prześledziłem co jak na razie sie u ciebie dzieje i fajnie ze zrobiłeś zabudowę stożka ale jak już idziesz w tą stronę to mogę polecić rurę kominkową alu, tak to nie żart po wyjęciu lampy jesteś w stanie docisnąć lampą i będziesz miał dolot do zabudowy, u mnie jest obok halogenu za kratką.
rozpórki od [mention=1]Misiek[/mention] moge śmiało polecić
zamiast dystansów zastanów sie może nad kołami na lato, et które masz z dystansami bedzie bardzo obciążało łożyska kół, jak przednie to nie problem bo całą piastę masz na 4 śruby i zwykle wychodzi to tył masz prasowany w wachacz i seger zabespieczający gdzie samo łożysko skf(zeby 2 razy nie robić) 150zł za szt. mówię z autopsji, mam 25mm tył teraz po przetoczeniu z 30 i 15 z przodu na et25. z powodu większych zacisków i estetyki plus gleba i lekki comber to łożyska lecą szybciej niż zęby na Grochowie w warszawie.
 
Czarna lampa- jak chcesz się w to bawić a w srebrnym to siedzi to może misiek znajdzie czas i sie dogadacie, bo opcji kilka jest od samej ramki po totalny beton z bi ledem. hajs is the limit no i wizja właściciela.
 
jak są mocowane te kiliszki?
czekam na następne mody, Pamiętaj ze jak masz jakieś problemy jest nas tu sporo i na prawdę wiele przeszliśmy, czasem łatwiej napisać niż się godzinami męczyć.
 
Co do kieliszków to kawałek deski/płyty/kartongips obojętne ja miałem kartongips chyba wyrzynarka na wymiar zrobiłem żeby pasowało w otwór w boczku otwornicą porobiłem dziury na wymiar wyszlifowalem papierem ściernym pomalowałem na czarno żeby się w oczy nie rzucało i od dołu przykleiłem taśmę LED i podłączyłem pod lampkę w boczku i całość zamocowałem do boczka za pomocą gipsiakow czarnych bo deska ma 1cm grubości i wpadała do środka

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Klubowicz

Ostatnio udało mi się dorwać sprawna roletę tylnej szyby już jest zamontowana i wziąłem się za przyciemnienie szyb tylnych lecz nie jest tak łatwe jak mi się wydawało ale mam zapas foli więc może się kiedyś uda oraz tylne lampy przyciemnienie 35% niestety na przednie foli nie starczyło więc za jakiś czas przednie się przyciemni albo pomyślę nad dymionymi z bixenon

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Oraz w weekend szykuje się wymiana uszczelki pokrywy zaworów a potem świec zapłonowych na irydowe ngk bo w tym momencie są do pełna w oleju zalane
Wie ktoś może w jakiej kolejności dokręcać śruby od pokrywy zaworów? I czymś śruby posmarować w sensie coś do gwintów bo od góry śruby są lekko w oleju spocone

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Oraz w weekend szykuje się wymiana uszczelki pokrywy zaworów a potem świec zapłonowych na irydowe ngk bo w tym momencie są do pełna w oleju zalane
Wie ktoś może w jakiej kolejności dokręcać śruby od pokrywy zaworów? I czymś śruby posmarować w sensie coś do gwintów bo od góry śruby są lekko w oleju spocone

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka


Tam było 8Nm bodajże. Pokrywę przykręcasz raz jedna stronę raz drugą, zaczynając od środka na zewnętrznych śrubach kończąc . Możesz posmarować pastą dirko w miejscach koło tzw półksiężyców na rogu.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Kolejny plan na najbliższe dni miesiące to wydech z kwasowki sama rura tylko zobaczę jak z katami brzmi i kwasowka a jak bez kata
I wie ktoś może jaka średnicę zastosować ? To jest 2.2 16v
Bo akurat jak silnik się nagrzeje to słychać delikatnie pojedyncze strzały gdyby może wyjść wydech środkowy to by się zmieniło

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Z katem brzmi dobrze, a bez kata jeszcze lepiej kwas 😄 Tylko ja mam akurat V6 😛 Ale ten dzwięk jest mega 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Z katem brzmi dobrze, a bez kata jeszcze lepiej kwas  Tylko ja mam akurat V6  Ale ten dzwięk jest mega  
No ja niestety 2.2

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lider
18 minut temu, Wąski napisał(a):

No ja niestety 2.2

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka
 

Czemu niestety, też mam 2.2 i jestem zadowolona 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Czemu niestety, też mam 2.2 i jestem zadowolona
Nie to że nie jestem zadowolony itd samochód się sprawuje ale jednak chciałbym mieć 3.2 lub więcej mocy w tym

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lider
Godzinę temu, Wąski napisał(a):

Nie to że nie jestem zadowolony itd samochód się sprawuje ale jednak chciałbym mieć 3.2 lub więcej mocy w tym

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka
 

No tak, zależy jakie kto ma potrzeby 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Dziś wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów przewody odmy prze czyścilem
I zmierzyłem kompresję
Uszczelka była wymieniana bo w świecach miałem oleju do pełna nalane wysłuchałem go z tych miejsc ale wiadomo że zawsze coś zostanie przejechałem się i po 2/1h sprawdziłem kompresję wiadomo że trochę oleju wleciało na tłok bo nie było dokładnie wydmuchane ale to 5ml może mniej
I kompresja na
1 tłoku lekko ponad 16 bar
2 tłok lekko ponad 16 bar
3 tłok lekko ponad 17 bar
4 tłok lekko ponad 16 bar
Jeżeli dobrze czytam urządzenie
Planuje świece zmienić na NGK irydowe macie może jakieś opinie na ten temat może inne świece lepsze ? I kompresja czasem nie za wysoka jak na silnik 2.2 16v ? Czy to przez olej na tłokach taki wynik ? eb603a3af314a9df197ff41956faadd0.jpg0de2b801c230b38bd5fc8b12455e542c.jpg

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Wie ktoś jak ta guma pomiędzy świeca a listwa zapłonowa się nazywa mam 2 lekko pęknięte i w pewnym czasie bym wymienił
I świece dostają dobra mieszankę ? Po wyglądzie moim zdaniem trochę za uboga a spalanie 14 l 28bd8a13253acdcf56070855fb092bf8.jpgca4d2f7c6e45275b6389326550ace276.jpg3746b6bc9f7b2367a596c800d208b0f0.jpg5449dec6016c8e2d924b36c1121a8ff4.jpgcc191dbf79034a2340b15e1489a30cbb.jpg

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To są tzw. fajki lub izolatory gumowe.

104818415.jpg.78de00d5f0c4a134ce926e0c653a6b7c.jpg

Tu masz przykładowy link:

https://pol.grandado.com/products/oryginalna-jakosc-pakiet-cewki-zaplonowej-wiosna-zestaw-naprawczy-dla-opel-omega-b-1220703018-9195819-90564334?variant=UHJvZHVjdFZhcmlhbnQ6MTk3Nzk2ODUz&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAyeWrBhDDARIsAGP1mWSGXdvZ6mh4CX7FQ7rRFSzd7L-0RMCS_1jQsXDCb7x5_MaZiSqMeckaAvrCEALw_wcB

Szukaj na alledrogo może być taniej.

 

Co do ubogiej mieszanki można sprawdzić korekty krótko i długoterminowie tj.

STFT i LTFT .Maxymalny odchył to do 5 procent w stosunku do 0 (+/-)

W Op-comie Krótkoterminowa adaptacja paliwa - to są tzw mapy

Korekty na plusie - mieszanka uboga

Korekty na minusie - mieszanka bogata

Zrzutekranu(12).png.c3ddd0ee20ac42b12e1f8161346587d5.png

Sprawdź odpowietrzanie zaworu par paliwa EVAP (jest pod obudową filtra powietrza) - czy jest dobrze połaczony z przepustnicą. Sprawdź układ dolotowy czy nie ma lewego powietrza.

A i jak masz stożek to powinien być odseparowany od ciepła jak tylko się da bo pomiary mogą być różne, szczególnie przeoz przepływomierz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Dziś wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów przewody odmy prze czyścilem
I zmierzyłem kompresję
Uszczelka była wymieniana bo w świecach miałem oleju do pełna nalane wysłuchałem go z tych miejsc ale wiadomo że zawsze coś zostanie przejechałem się i po 2/1h sprawdziłem kompresję wiadomo że trochę oleju wleciało na tłok bo nie było dokładnie wydmuchane ale to 5ml może mniej
I kompresja na
1 tłoku lekko ponad 16 bar
2 tłok lekko ponad 16 bar
3 tłok lekko ponad 17 bar
4 tłok lekko ponad 16 bar
Jeżeli dobrze czytam urządzenie
Planuje świece zmienić na NGK irydowe macie może jakieś opinie na ten temat może inne świece lepsze ? I kompresja czasem nie za wysoka jak na silnik 2.2 16v ? Czy to przez olej na tłokach taki wynik ? eb603a3af314a9df197ff41956faadd0.jpg0de2b801c230b38bd5fc8b12455e542c.jpg

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka


A co z tą kompresja ?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I jakie są błędy. Bo to, że się nie pali czek (MIL) to wcale nie oznacza ich brak. Jest też druga kontrolka odpowiadająca za błędy tzv SVS (Service vehicle soon) - samochodzik z kluczem.

Jeśli po włączeniu zapłonu się zapali i zgaśnie po chwili - błedu nie ma zapamiętanego

Jeśli po właczeniu zapłonu nie gaśnie po chwili - bład jest zapamiętany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
I jakie są błędy. Bo to, że się nie pali czek (MIL) to wcale nie oznacza ich brak. Jest też druga kontrolka odpowiadająca za błędy tzv SVS (Service vehicle soon) - samochodzik z kluczem.
Jeśli po włączeniu zapłonu się zapali i zgaśnie po chwili - błedu nie ma zapamiętanego
Jeśli po właczeniu zapłonu nie gaśnie po chwili - bład jest zapamiętany
Jutro postaram się podpiąć komputer diagnostyczny a co do kontrolek to muszę do licznika zerknąć bo rezystor pewnie spalony bo kontrolka check abs ten samochodzik z kluczykiem się nie pali a żarówki są a jak kupiłem były wyjęte

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 minut temu, Wąski napisał(a):

A co z tą kompresja ?

Dla silnika benzynowego ciśnienie sprężania powinno się kształtować na poziomie od 1.2 do 1.5 MPa czyli między 12 a 15 bar

104818415.jpg.98fc12287457a01e42937994c2eed5a0.jpg

Stopień sprężania (kompresja silnika) mnożysz przez 1.3 czyli:

Cisnienie sprężania: 10.5 x 1.3 = 13.65 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...