Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zestawy do samodzielnego napełniania klimy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że to było poruszane na grupach msg i innych. Jednak poza forum. Wolałbym jednak, żeby to zostało tutaj dla potomnych.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat i czy ktoś już próbował tego w swoim bolidzie ? I czy zdaje to egzamin ?

Zdjęcia przykładowe

Dziękuje za odpowiedzi

Przechwytywanie.JPG2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZwierzUużywał i ponoć mikro nieszczelność mu naprawiło i jest ok. Ja miałem brać do kombi ale ja mam układ pusty x czasu. Szczelny już jest kilka tygodni bo robiłem. Więc chyba pojadę na maszynę żeby wyciągnąć z niego powietrze czy co tam jest… jako dobicie wydaje mi się dobrym pomysłem. Można wpisać na YouTube jak Duda nabija BMW. Ale musi być warunek że jest szczelna klima. Na nieszczelność nie ma sensu.

 

 

 

no i w opiniach jest niby różnie że rozcina puszkę a tam sucha jak pieprz więc że nie ma oleju.. nie wiem. Moim zdaniem. Dobić jak nie wydajna ok. Ale od zera nie nabijać 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie chciałem się zmierzyć z takim czymś. Układ mam pusty, ale po wciśnięciu zaworka minimalna reakcja jest. Chciałem użyć tego zestawu, aby po prostu najtańszym sposobem zdiagnozować układ, czyli aplikacja jednej puszki i obserwacja co się później będzie działo. Czy klima zadziała/jak długo itd. Jedyna w tym momencie moja wątpliwość budzi rzekomy brak oleju w tej puszce, którego jeśli tam nie ma , to zarżnie się sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam dwa pytania:

W Omedze stosowany jest właśnie taki czynnik (R134a) i byłby odpowiedni ten preparat powyżej?

Czy potrzebny jest adapter o którym mowa na aukcjach, czy ta złączka z zestawu wystarczy?

Edytowane przez KrzysztofTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby byłby dobry, ale nie wiem .. ja miałem tak robić i zrezygnowałem. W moim przypadku mam szczelną klime, pasek napinacz i nabijam ale w sumie krzyczą sobie 250 za samo podłączenie maszyny plus reszta więc ludzie kombinują …  niby oleju w puszcze nie ma ale znam ludzi którzy nabili i działa więc ładuj tą z olejem i zobacz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek nie jest aktualizowany od pewnego czasu. Zalecamy jego kontynuację. Administracja forum
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...