Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Brak obrotomierza oraz predkosciomierza


Mich1312

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał sie ktoś z problemem braku reakcji predkosciomierza oraz obrotomierza? temperatura, paliwo działa, nalicza kilometry a nie działają najważniejsze rzeczy 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie ktoś z problemem braku reakcji predkosciomierza oraz obrotomierza? temperatura, paliwo działa, nalicza kilometry a nie działają najważniejsze rzeczy 

Bezpiecznik chyba 14 ty pod deską odpowiada za zegary i akcesoria. Zacznij od tego potem regulator napięcia w alternatorze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten bezpiecznik co odpowiada za climatronic? jesli tak, to jesli bylby spalony to tak samo nie dziala radio oraz nie podswietla zegarow jak dobrze pamietam, a zegary mi dzialaja tylko nie dziala predkosciomierz i obrotomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten bezpiecznik co odpowiada za climatronic? jesli tak, to jesli bylby spalony to tak samo nie dziala radio oraz nie podswietla zegarow jak dobrze pamietam, a zegary mi dzialaja tylko nie dziala predkosciomierz i obrotomierz

Nie ten sam. I jakie mijasz napięcie na alternatorze. Spróbuj włączyć wszystko co się da i zobacz czy ożyje. Jak regulator padł to zabezpieczenie zegarów odcina na 15v i nie masz obrotomierza i prędkościomierza. Jak obciążysz układ ładowania na maxa to do pewnych obrotów czyli przy niższym ładowaniu będziesz miał zegary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie w porządku 14.3,  raz na jakiś czas licznik o zyje najbardziej rano gdy jest chłodniej, może po prostu licznik siada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mich1312 napisał(a):

Ładowanie w porządku 14.3,  raz na jakiś czas licznik o zyje najbardziej rano gdy jest chłodniej, może po prostu licznik siada 

Ewentualnie może być regulator napięcia na liczniku. Albo zimne luty, taśma nie łączy ze stykiem. Spróbuj wyjąć licznik i wsadzić go z powrotem. Pamiętaj aby przy tej operacji mieć odłączone aku. Będzie bezpieczniej 🙂 .... Tu masz pinologię złącza licznika:

Pinout licznika Opel Omega B.JPG

Dawaj znać, jak coś zdziałasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem juz zegar wczoraj i taśma wygląda w miarę okej 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może sterownik ABS/TC siada bo z niego odczytywane są te dane (w sumie z czujników ABS). Sterownik tylko to liczy i przekazuje na licznik/ecu

Błędy masz jakieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Popatrzyłem jeszcze raz dzisiaj w opcomie, błedów brak w ABS / TC ale nie pokazuje mi żadnych informacji kół itp , nawet informacji o obrotach silnika, w zakładce silnika pokazuje normalnie prędkość/ obroty silnika, a w ABS / TC NIE, przypuszczam, że potrzebna będzie wymiana całej pompy ze sterownikiem

IMG_20240826_195137746_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ze sterownikiem pompy się łączy to powinien coś wyświetlić. Ewentualnie w opcjach op-com zmień wartość 1 na 0 i wtedy sprawdź. Zakładam że masz wersję chińską 08/2010

Przechwytywanie.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vision95 napisał(a):

a podmieniłeś ten licznik wgl ?

@Misiek sprawdzał mi licznik i jest ok. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 22:24, Misiek napisał(a):

Skoro ze sterownikiem pompy się łączy to powinien coś wyświetlić. Ewentualnie w opcjach op-com zmień wartość 1 na 0 i wtedy sprawdź. Zakładam że masz wersję chińską 08/2010

Przechwytywanie.JPG

 

Pozmieniałem tak jak na zdjęciu i bez zmian, nawet jak zegary działaja (na zimnym) to tez nic nie pokazuje w op-comie

Edytowane przez Mich1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zobaczę czy u mnie się połączy ze sterownikiem ABS/TC op-com ale użyję wersji chińskiej 08/2010 bo normalnie używam wersji Professional lub Advanced. Bo z Tech2 normalnie się łączy

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...