Skocz do zawartości

Ankieta odnośnie II zlotu

Kliknij

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Lipiec 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpeg2.jpg3.jpg

Omega BFL caravan Design Edition 2001


KrzysztofTM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

Z racji, że niewiele się u mnie dzieje w temacie Omegi ze względu na porę roku i parkowanie pod blokiem, to się tak pół-serio pochwalę tym, że autko przeszło przegląd w sumie bez problemu. Tradycyjnie zwrócono mi uwagę na słaby stan "prosiaków", które wymieniam już trzeci rok 😄 .

Oprócz tego małe tuleje z przodu warto byłoby już zmienić, wyeliminować wycieki silnika i zakonserwować trochę z tyłu przewody hamulcowe, bo mocno już korodują.

Jak na starsze auto to podobno wyszło całkiem przyzwoicie. Z tymi wyciekami to rzeczywiście muszę ogarnąć, bo zaczynam delikatnie już plamić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to super. No z tymi wyciekami w naszych omegach to plaga. Blacha już nie drąże tematu 🙂 A prosiaki jakie dawałeś, że często wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Prosiaków jeszcze nie zmieniałem, miałem na myśli, że trzeci rok zbieram się do ich wymiany. A kupiłem klasyczne, Lemfordera.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

A co do blachy, to ja nie narzekam. Tylko w jednym miejscu mam malutkie ognisko rdzy, a dokładniej przy listwie progowej  na tylnym nadkolu. Reszta ok, nawet dwa gradobicia mi mocno nie zniszczyły karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Dobrze że są te wycieki to chociaż blacha się konserwuje na podłużnicach:haha6:

 

54 minuty temu, KrzysztofTM napisał(a):

A co do blachy, to ja nie narzekam. Tylko w jednym miejscu mam malutkie ognisko rdzy, a dokładniej przy listwie progowej  na tylnym nadkolu. Reszta ok, nawet dwa gradobicia mi mocno nie zniszczyły karoserii.

To tak zawsze wygląda, jak zaczniesz drążyć to się zdziwisz. Ja mam plan w tym roku samemu robić kompleksową blacharkę i już się boję :11413233_872845936120813_1864894511_n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Cześć Krzysiek w końcu szykuje się porządne forum więc piąty raz nie będziesz musiał zakładać tematu  🙂 fajnie że dalej cieszysz się omega i dbasz o nią 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Klubowicz
W dniu 2.01.2024 o 19:53, Tazz napisał(a):

Cześć Krzysiek w końcu szykuje się porządne forum więc piąty raz nie będziesz musiał zakładać tematu  🙂 fajnie że dalej cieszysz się omega i dbasz o nią 

Hej. Fajnie, że dołączyłeś. Hmmm, to ja już cztery razy temat zakładałem?  Czekaj... najpierw na pierwszym koncie na OE, później na drugim, usunąłem, wróciłem po zmianie zarządu, więc trzy i teraz na OOT. No fakt, czwarty raz 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Klubowicz

Wjechał taki mały kluczyk in teraz już nie ma wyjścia, trzeba się wziąć za kolektor i pokrywę 😛

20240618_173945.thumb.jpg.50a5fcf4bef0e9d165d69239c2cac372.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Przydatne narzędzie  👌

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...