Skocz do zawarto艣ci
II Zlot - informacja
  • Przypominamy o wysy艂aniu zdj臋膰 aut do pakietu zlotowego na zarzad@opelomegateam.pl Wi臋cej informacji w temacie II-go Zlotu 14-16 czerwca 2024
  • II Zlot Niko

Rozpocz臋cie Sezonu 2024 艢lesin

Fotorelacja

II Zlot Opel Omega Team Zapraszamy

Wi臋cej szczeg贸艂贸w
    • advertisement_alt
    • advertisement_alt
    • advertisement_alt

Omega BFL caravan Design Edition 2001

KrzysztofTM

Rekomendowane odpowiedzi

• Klubowicz

W skr贸cie, bo ju偶 czwarty raz tworze ten temat 馃槃 :

Opel Omega BFL, rocznikowo 2001, w praktyce wyjecha艂 z fabryki w 2002 roku. Pierwsza rejestracja w Niemczech te偶 2002.

Jestem jego drugim w艂a艣cicielem od nowo艣ci, pierwszym w Polsce.

Typowy caravan w polifcie, ale w wersji Design Edition, czyli z zielonymi motywami boczk贸w, lakierem Ural Grun i z zielonymi wentylowanymi sk贸rami.

Wyposa偶eniowo lekko gorzej od Executive, ale jak na R4 to chyba jedna z najbogatszych.

Brak korbotronik贸w, z przodu grzaniec, lusterka w pe艂nej elektryce, tempomat. Brak dodatkowych system贸w kontroli trakcji.

Audio seryjne, oparte na seryjnych g艂o艣nikach i radiu NCDC2013 ze sprawn膮 zmieniark膮 i systemem navi, wy艣wietlacz kolorowy.

Dorzucony jedynie aux.

Pe艂na seria, bez motyw贸w tuningu.

Silnik Z22XE, czyli najs艂absza, ale pancerna jednostka, kt贸ra wszystko jest w stanie przetrwa膰.

Auto kupione w 2016 roku, by艂o na dw贸ch zlotach OE, obecnie nie prezentuje si臋 tak dobrze, ale pracuje nad tym.

Ostatnie zdj臋cie - stan faktyczny obecnie, pierwsze trzy z obcymi blachami, w chwili zakupu

cdfa9a384813a5e3180e6493d50c.jpg

46f2c63943bc91ca03d63f8a555a.jpg

2f22c92449f5bd5060f1dc22be2b.jpg

IMG_20170922_170119.jpg

IMG_20170405_182204.jpg

IMG_20180527_164637.jpg

IMG_20180521_192448.jpg

c11ec34d44299e445048a20f4153.jpg

20230517_150859.jpg

• Lubi臋 to 3
    • Dzi臋kuj臋 1
    Odno艣nik do komentarza
    Udost臋pnij na innych stronach

• Klubowicz

Fajna sztuka, ostatnio mi Omegowe kombiaki si臋 zacz臋艂y podoba膰 馃榿

Hehe, jeszcze Rafke Catera jest na zdj臋ciu 馃ぃ

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

艁adna, felg臋 troszeczk臋 wi臋ksza by pasowa艂o da膰聽

Odno艣nik do komentarza

• Administrator

W ko艅cu jest temat Twojej omegi. Licz臋 na dalszy rozw贸j w膮tku.... Pozdrawiam Pierwszy zlot Wasz i nasz w Sudomiu w 2017 roku

9 godzin temu, CzasiU napisa艂(a):

@Skit pierwsza z lewej

Karetka pierwsza z prawej

Reszt臋 kojarz臋 ale nie pami臋tam nick贸w

20170923_124108.jpg

• Lubi臋 to 2
    Odno艣nik do komentarza

• Administrator

Filmik:

• Lubi臋 to 2
    Odno艣nik do komentarza

• Lider

Super Krzysiu 偶e jeste艣 馃檪 . R贸b co trzeba, nasze kombiaki musz膮 ponownie obok siebie stan膮膰 馃槈

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    19 godzin temu, Vision95 napisa艂(a):

艁adna, felg臋 troszeczk臋 wi臋ksza by pasowa艂o da膰聽

No 17-tka jest, wystarczy 馃槃 . Chyba 偶e m贸wisz o ostatnim zdj臋ciu, tam jest stalowa zima na 15-tkach

Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    14 godzin temu, Misiek napisa艂(a):

W ko艅cu jest temat Twojej omegi. Licz臋 na dalszy rozw贸j w膮tku.... Pozdrawiam Pierwszy zlot Wasz i nasz w Sudomiu w 2017 roku

Dok艂adnie tak. My艣l臋, 偶e dlatego si臋 tak fajnie dogadali艣my jako "艣wie偶aki" . No i nasze Omegi niemal identyczne. Teraz Tinkow贸z nabra艂 kolorytu, m贸j zosta艂 w tyle.

Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    W dniu 30.08.2023 o 00:28, CzasiU napisa艂(a):

Fajna sztuka, ostatnio mi Omegowe kombiaki si臋 zacz臋艂y podoba膰 馃榿

To wtedy jeszcze nie by艂a Catera

Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    14 godzin temu, Misiek napisa艂(a):

@Skit pierwsza z lewej

Karetka pierwsza z prawej

Reszt臋 kojarz臋 ale nie pami臋tam nick贸w

20170923_124108.jpg

Skit z lewej, p贸偶niej ta srebrna ELC z pro drive z przodu taki cichy spokojny kolega, nie pami臋tam nicku, ostatnio sie ju偶 chyba nie udziela.聽

A co do Twojej fotki, to z lewej Danio pucuje swoje kombi, p贸藕niej m贸j, nast臋pnej nie kojarz臋, p贸藕niej Agnieszka, kombiacz 艁ukarego, kt贸ry 偶ywot sw贸j sko艅czy艂 u mnie w mie艣cie.

Za autem Agnieszki stoi S艂awko, chyba Tygrys i chyba ja 馃槃

Odno艣nik do komentarza

• Lider
    7 godzin temu, KrzysztofTM napisa艂(a):

Dok艂adnie tak. My艣l臋, 偶e dlatego si臋 tak fajnie dogadali艣my jako "艣wie偶aki" . No i nasze Omegi niemal identyczne. Teraz Tinkow贸z nabra艂 kolorytu, m贸j zosta艂 w tyle.

szczerze... nie mia艂am w planach 偶adnych zmian, nie wiem co mnie trzep艂o 馃檭

• Haha 1
    Odno艣nik do komentarza

• 2 tygodnie p贸藕niej...
    • Klubowicz

No i przyszed艂 czas na zawieszenie i inne zaniedbane pierdo艂y. Sam wszystkiego nie zrobi臋, ale mechanik przesta艂 odbiera膰 ode mnie telefon, wi臋c prostsze rzeczy ogarn膮艂em.

Na pocz膮tek 艂膮czniki stabilizatora, wrzuci艂em Lemfordera, wymieni艂em te偶 pasek klinowy, w sumie profilaktycznie, ale troch臋 oberwa艂 pewnie od lekko zatartej rolki napinacza. Rolk臋 za艂o偶y艂em Ceffaro, pasek Continentala.

W najbli偶szym czasie samemu jeszcze przep艂ukam uk艂ad olejowy, wymieni臋 olej z filtrami

Niestety nie mam mozliwo艣ci wjechac na kana艂,a po p艂ukance musz臋 go zmieni膰, planuje na dwa podno艣niki, unie艣膰 prz贸d, aby dosta膰 si臋 do korka spustowego i podstawi膰 cokolwiek pod miske. Nie lubi臋 takiej rze藕by, ale jak mechanik nie odbiera telefonu s艂ysz膮c, 偶e sa w Omedze tuleje do wymiany, to musz臋 sobie radzi膰 sam.

20230910_172459.jpg

20230910_172510.jpg

20230910_172514.jpg

20230910_172520.jpg

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

To mo偶e czas zmieni膰 tego mechanika ?

Fajnie 偶e sam co艣 d艂ubiesz przy wozie聽:thumbsup:

• Lubi臋 to 2
    Odno艣nik do komentarza

• Administrator

Ja te偶 u siebie dzia艂am sam. Przynajmniej cz艂owiek wie co i jak to zrobi艂. Pretensje r贸wnie偶 do siebie mo偶e mie膰 馃槈 w razie "W". Dobrze, 偶e najazdy zrobi艂em sobie w pracy to jakie艣 tam u艂atwienie jest 馃槈 A grubsze tematy to w robocie ogarniam bo mam mo偶liwo艣膰 skorzystania z kana艂u jak i podno艣nika. Dzia艂aj dalej panie ......

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    13 godzin temu, OMEGATOR napisa艂(a):

To mo偶e czas zmieni膰 tego mechanika ?

Fajnie 偶e sam co艣 d艂ubiesz przy wozie聽:thumbsup:

Ja z jego us艂ug jeszcze nigdy nie skorzysta艂em. Dosta艂em namiar od znajomego, kaza艂 sie na niego powo艂a膰 i tyle. Go艣膰 jednak z jakiego艣 powodu nie jest zainteresowany.

Poprzedni mechanik wiecznie nie ma czasu i jeszcze si臋 nie odbudowa艂 po po偶arze warsztatu.

Sam bym wi臋cej d艂uba艂, ale nie zawsze mam do tego miejsce, poza tym nie wszystko potrafie sam.

Nawet nie mam dost臋pu do kana艂u niestety, a najazdy troche kosztuj膮.

Odno艣nik do komentarza

• Administrator

A tak og贸lnie co masz do roboty z wa偶niejszych rzeczy?

Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

Zawsze mo偶na co艣 pom贸c i wyt艂umaczy膰, og贸lnie du偶o si臋 nauczy艂em przy swoim samochodzie聽

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz
    1 godzin臋 temu, Misiek napisa艂(a):

A tak og贸lnie co masz do roboty z wa偶niejszych rzeczy?

Wszystkie tuleje 艂膮cznie z prosiakami, hamulce ty艂 (t艂oczki stoj膮, brak r臋cznego praktycznie)

Do tego przez minut臋-dwie po odpaleniu lekko klepie jakby zaw贸r, ewentualnie nieszczelny kolektor, p贸藕niej ustaje.

Dlatego te偶 chc臋 p艂ukank臋 zrobi膰, bo wymiany rzadko, a dolewki cz臋艣ciej, bo cieknie mi z ty艂u spod pokrywy.

Miejmy nadzieje, 偶e to przez to.

Reszta to ju偶 kosmetyka, czyli zderzak, os艂ona silnika, nadkola, troch臋 w elektryce do poprawienia.

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

Ma艂y update. Par臋 dni zmienia艂em 艂膮cznik stabilizatora z przodu, ale z braku czasu zmieni艂em tylko lewy, bo mocno puka艂. Po wymianie mocno odezwa艂a si臋 prawa strona, ale d藕wi臋k 艂udz膮co podobny do wybitych tulei. Dzi艣 wymieni艂em prawy 艂膮cznik i ju偶 jak stary zdemontowa艂em i obejrza艂em wida膰 by艂o, 偶e szrot. Po wymianie cisza, nic kompletnie nie ha艂asuje z przodu, co mnie bardzo cieszy, bo jednak tuleje jeszcze si臋 do wymiany nie kwalifikuj膮.

Przy okazji namierzy艂em przyczyn臋 dziwnego objawu, kt贸ry mia艂em przy skr臋caniu w lewo, czyli takie dziwne szeleszczenie jakby w schowku przewala艂a si臋 paczka Tik Tak贸w. Nadkole si臋 wypi臋艂o, brakuje dw贸ch zapinek i zaczepia艂o o ko艂o, co ciekawe,z zewn膮trz tego nie by艂o wida膰, dopiero po zdj臋ciu ko艂a by艂y 艣lady na nadkolu, 偶e co艣 si臋 tar艂o.

Jestem mechanicznie totalnym laikiem i takie sukcesy mnie ciesz膮. Zmieni艂em wyj膮c膮 rolk臋 napinacza, zmieni艂em 艂膮czniki i znowu czuje przyjemno艣膰 z jazdy radz膮c sobie samemu z wymian膮.

P.S. Nie 艣miejcie si臋 馃槃

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Administrator
    1 godzin臋 temu, KrzysztofTM napisa艂(a):

Jestem mechanicznie totalnym laikiem i takie sukcesy mnie ciesz膮. Zmieni艂em wyj膮c膮 rolk臋 napinacza, zmieni艂em 艂膮czniki i znowu czuje przyjemno艣膰 z jazdy radz膮c sobie samemu z wymian膮.

Ka偶da rzecz zrobiona przy swoim aucie cieszy podw贸jnie. Wiem co艣 o tym bo te偶 nie na wszystkim si臋 znam i o wszystkim nie mam poj臋cia. Ale czasami ten wujek google pomaga, no i wiedza innych - m膮drzejszych od nas. Je艣li chodzi o mnie to wol臋 sprawy elektryczne, programowe itp itd ogarnia膰 bo co艣 tam wiem. Mechanika raczej nie dla mnie. Ale jak trzeba to te偶 sobie poradz臋 w mniejszy, czy wi臋kszy spos贸b. Grunt 偶e jest zadowolenie z wykonanej pracy.

Tak 3maj. Powodzenia w dalszych "self" naprawach 馃槈

• Lubi臋 to 2
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

Mam tak samo. W elektryce czuje si臋 dobrze, te偶 sam j膮 ogarniam, ale mechanicznie ju偶 gorzej. Co艣 tam zrobi艂em prostego, mam mniej do przegl膮du na kt贸rym na hamulce i te tylne tuleje na pewno zwr贸c膮 uwag臋.

Natomiast jazda bez stuk贸w i bez gwizdu uwalonej rolki daje mi niesamowit膮 rado艣膰 z jazdy, kt贸rej ostatnio nie by艂o.

Odno艣nik do komentarza

• Administrator

Z mechanicznych spraw takich powa偶niejszych to dla mnie by艂y, swap skrzyni i wymiana rozrz膮du

Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

No u聽 mnie tuleje. Nie mam prasy, wiec sam tego nie wycisn臋

Odno艣nik do komentarza

15 godzin temu, KrzysztofTM napisa艂(a):

No u聽 mnie tuleje. Nie mam prasy, wiec sam tego nie wycisn臋

Krzychu, gucio prawda. ja nie mam prasy i sie da. fakt to ulatwia 偶ycie ale da sie bez, wystarczy gwintsztanka, nasadki podk艂adki i nakr臋tka i wszystko da sie wprasowa膰. osobiscie prase czy pneumat uwa偶am za przywilej i dodatek. zaczyna艂em na warstacie gdzie to by艂o ale dalej nie zawsze z tego korzysta艂em czasem 艂atwiej by艂o tuleje wyprasowa膰 i wprasowa膰 na aucie niz zdejmowa膰 za艂y element i i艣膰 na prase. np w pmw nie zdazylo mi sie wymienia膰 nic na prasie wszystko na aucie, z reszta wachacze u siebie te偶 robi艂em bez prasy. pierwsze to wypalic stare tuleje, potem wyci膮膰 metalow膮 tuleje a potem gwint sztanga przez srodek i dobrac nasadki tak zeby da艂o sie wprasowac now膮. i wszystko z r臋ki. da sie ale jest to na pewno mniej przyjemne niz 5 razy machn膮膰 rek膮 przy prasie

• Lubi臋 to 1
    Odno艣nik do komentarza

• Klubowicz

Ja nie twierdz臋, 偶e si臋 nie da, ale mieszkam w bloku. Do rodzic贸w mog臋 pojecha膰 na plac, ale nic wi臋cej tam nie mam. Poza tym auto z racji wo偶enia dziecka codziennie jest mi potrzebne ca艂y czas. Takie troch臋 b艂臋dne ko艂o.

Odno艣nik do komentarza

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋 lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Za艂贸偶 nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si臋

Zaloguj si臋

Posiadasz ju偶 konto? Zaloguj si臋 poni偶ej.

Zaloguj si臋
    • Dodaj now膮 pozycj臋...