Skocz do zawartości
II Zlot - informacja
  • Przypominamy o wysyłaniu zdjęć aut do pakietu zlotowego na zarzad@opelomegateam.pl Więcej informacji w temacie II-go Zlotu 14-16 czerwca 2024
  • II Zlot Niko

    II Zlot Opel Omega Team Zapraszamy

    Więcej szczegółów

    Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Czerwiec 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

    1. Skroba.jpg2. Sylwek.jpg3. Vision95.jpg

    Układ wodny Omega BFL 2,2 benzyna


    Rekomendowane odpowiedzi

    • Klubowicz

    Odkad kupiłem swoją Omegę to zawsze latem grzała się szybko i w trasie na włączonej klimatyzacji potrafiła zagrzać się za bardzo.

    Przedwczoraj byłem u kumpla na kanale, żeby ocenić jak to wszystko pod spodem wygląda (podejrzenie uszkodzenia wydechu lub kolektora).

    Kumpel zwrócił uwage na mocno nagrzany silnik, gdzie auto było odpalone na zimnym i przejechane jakieś 3-4 km na mieście bez stania w korkach.

    Dziś wyszedłem z domu około 21:00, gdzie już nie było tak ciepło na zewnątrz, przejechałem jakies 1-1,5km, zajęło mi to 3--4 minuty i już 90 stopni. Wyżej nie idzie, ale w tak krótkim czasie sie tak może nagrzać?

    Poziom płynu ok, ten układ też sie chyba sam odpowietrza, czyli ubywa w zbiorniczku, dolewa sie i tyle aż do osiagnięcia stabilizacji.

    Co ciekawe ostatniej zimy zauważyłem, że sie słabiej nagrzewa w środku, nie ma upału na zagranym, jest tylko ciepło.

    Dodam tylko, że jak jezdziłem nią wiecej za miasto, jeszcze na klimie to miałem taki objaw, że przy szybszej jeżdzie w upał na trasie i na załączonej klimie wskażnik temperatury potrafił dobić do 100 stopni. Wtedy brałem klime na cieplej i lekko zwalniałem i spadało.

    Węże wszystkie ciepłe, więc raczej wykluczam termostat, obieg jest, więc raczej też nie pompa wody. Zostawałaby zamulona chłodnica, z której bardzo delikatnie mi cieknie przy niższych temperaturach.

    Nie wiem, czy wiązać te objawy z awarią klimy w ubiegłym roku (zginął mi czynnik). Chłodnica jest tam chyba jedna od obu obiegów.

    WIEM, ŻE DUŻO LAICKICH PYTAŃ, ALE MECHANIKA SAMOCHODOWA TO NIE MOJA BAJKA MIMO, ZE DŁUBAĆ LUBIĘ 🙂

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Odpowiedzi 5
    • Dodano
    • Ostatniej odpowiedzi

    Top użytkownicy w tym temacie

    Popularne dni

    Top użytkownicy w tym temacie

    • Klubowicz

    Aaaa, jeszcze jedno, szybsza jazda nie powoduje zbijania temperatury, jest dokładnie odwrotnie, więc to też przemawia za zawalona chłodnicą.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Klubowicz

    Chłodnica i chłodnica klimy(skraplacz) to dwie różne chłodnice, niezależny obieg i można osobno wymieniać. 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Klubowicz

    Spróbuj kupić płukankę do układów chłodniczych, zrób to zgodnie z zaleceniem producenta i po prostu zalej nowy płyn chłodniczy. Być może chłodnia już zawalona, a jeżeli cieknie to w sumie może być tylko gorzej więc po tym zabiegu przygotowałbym się od razu na wymianę chłodnicy wody 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


    Zdjęcia innych aut zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Czerwiec 2024"

    1. Tazz Inne Auta.jpg2. S_mama_iwy Inne auta.jpg

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...