Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zamiana ori radia na inne


Vision95

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2023 o 23:23, KrzysztofTM napisał(a):

Też się muszę z tym ogarnąć. Wpadnie raczej moduł BT z zestawem głośnomówiącym, z tym, że mikrofon poleci nad kierownice, albo w słupek.

Zmieniarka zaniemogła z nieużywania, zresztą kto by teraz miał czas płyty nagrywać.

A ja coraz częściej puszczam radio z neta w telefonie, moduł BT jak znalazł

Ja mam jednak tą przewagę, że tutaj akurat Misiek nie będzie musiał mi tego ogarniać 😉

 

Nie chcesz mojej pomocy 😄  Oczywiście żart. Wiem, że to ogarniesz bo nic w tym trudnego

Ale tak na poważnie to kupuj moduł z BT w wersji 4.0 ale bez mikrofonu. Z kolei funkcja telefonu jak najbardziej tak. Taka moja sugestia 😉 

Takie pytanie:

Po co ci zewnętrzny mikrofon. Przecież wykorzystujesz ten co jest w telefonie jak wykonujesz połączenie chociażby ze względu na funkcję HD Voice - z cyfrową redukcją szumu. A on jest lepszy niż w tych zestawach na płytkach BT z tego względu, że na płytkach są słabe układy do redukcji szumów. Więc może być taka sytuacja, że będziesz się wysilał mówiąc coś a osoba po drugiej stronie słabo cię będzie słyszeć. Telefon też możesz gdzieś blisko umieścić aby jeszcze bardziej głos był wyraźniejszy. No chyba, że chcesz kupić taki zestaw głośnomówiący to wtedy ok. Ale i koszty. Tylko czasami może być to przerost formy nad treścią. Ja mam obecnie moduł BT bez zestawu głośnomówiącego i jest git. Głos idzie przez mikrofon telefonu.  Inna sprawa to odbieranie i zakańczanie połączeń. Tylko przez telefon

 

Kiedyś miałem coś takiego. Moduł BT z wbudowanym zestawem głośnomówiącym. Było ok ale mikrofon do bani.

20181209_233003.jpg.05d258e10ff316dc7904800c1122dc54.jpg20181209_194907.jpg.9ba715992b18e249584803f5471cdc37.jpg20181209_193310.jpg.b0a9695e2df527e40e880784b103c61d.jpg20181209_173139.jpg.5f7ba1aff33ac465c7a3b5aa78ab306e.jpg20181209_160334.jpg.fbefcb0bc50ce76fcce7ad765207a3ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie funkcja rozmów nie jest konieczna, ale z doswiadczenia wiem,że jak odpale muzyke to wtedy ktoś dzwoni. Wkurza mnie to mocno. Dlatego pomyślałem nad zestawem z funkcja zestawu, ale skoro przetestowałes i lipa, to zastanowię się nad czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysztofTM napisał(a):

Generalnie funkcja rozmów nie jest konieczna, ale z doswiadczenia wiem,że jak odpale muzyke to wtedy ktoś dzwoni. Wkurza mnie to mocno. Dlatego pomyślałem nad zestawem z funkcja zestawu, ale skoro przetestowałes i lipa, to zastanowię się nad czymś innym.

Generalnie sie zgadzam z twoją wypowiedzią, jak włacze muzyke zawsze ktos dzwoni. ale kupiłem omege z parrotem 970bt czy jakos tak sie to nazywało i powiem szczerze ze zestaw jest bomba bo mikrofon dobrze zbierał nawet jak ja mam przelot to było słychac, proste w opsludze i w zestawie jest okablowanie na jack,usb pod pendrive, 32pin appla i micro, generalnie stary zestaw i daje rade. niestety byłem zbyt leniwy przy demontazu i pociołem mikrofon, wsadziłem ten sam zestaw do kombi teraz z zamiennikiem mikrofonu z allegro to powiem szczerze ze ten zamiennik sie nie nadaje do urzytkowania. ori był 2 mikrofony w jednym które na prawde fajnie zbierały i chyba bede zmuszony zakupic ori. a betty wsadziłem radio z androide i co do rozmów jest to temaz rzeka generalnie teraz jak mam wydech głosny to nie da sie rozmawiać wiec funkcje telefonu wyłaczyłem działa jako bt do muzyki ale nie mam zamiaru tego zmieniać bo to nie jest samochód na codzień wiec mi to nie przeszkadza. co do zestawu w kombi jak najbarziej łamie sie nad mikrofonem bo działało to na prawde fajnie a zestaw był juz w 4 samochodach. z betty poszedł do astry g z astry do peugeota żony i z puga do bertony. w bertonie nie był potrzebny bo jest radio z aux i jej to wystarcza wiec wrócił do omegi i jest teraz w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...