Skocz do zawartości

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpeg5.jpg

Zamiana ori radia na inne


Vision95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

Siema, mam dylemat czy bawić się w zmianę radia ori na ori z poprzedniej omegi. Mianowicie ncdc2015 z CID.  @Misiekzrobiłby mi Polski język i przeprogramował pod silnik ale pytanie brzmi o to czy to warto. Lubię słuchać muzyki oryginalne radia mają słabej końcówki mocy. Obecnie mam podłączony konwerter RCA co daje możliwość podłączenie skrzyni basowej pod ori radio. Wyraźcie swoje opinie ??? Może jakieś fotki jak to macie u siebie porobione?? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moim bardzo skromnym zdaniem 🙂 Masz 2 opcje:

1. Możesz mieć nadal CID nawet bez ori radia. @Jus-Tinka tak zrobiłem. Ale wtedy musisz się zaopatrzyć w moduł CAN aby można było nim sterować. U Justyny jest z manetki wycieraczek od MIDa. Wtedy też dajesz dowolne radio jakie chcesz.

IMG_20230531_204811.thumb.jpg.c39c54ffd2156c28a2d6997e33f5d794.jpg

2. Drugą metodą jest przeniesie ori radia w inne miejsce niż konsola środkowa np. do schowka pasażera (robiąc z niego 1 DIN - tzn. z radia). Pamiętając o podłączeniu linii CAN - 2 kable. Dzięki tej metodzie nadal masz możliwość wstawić inne radio 2 DIN.

Ogólnie to kwestia Twojego "widzi mi się" czy chcesz mieć CID

Pozdrawiam. Pluszaty 🙂 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Widziałem też taką opcję, bo ogólnie leży mi CID, jest dosyć ładny i funkcjonalny. Teoretycznie zmiana radia na inne wg. Mnie szpeci ten samochód ale czego się nie robi dla audio 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Ja mam cida z ncdc2015 i nie narzekam. 

Wymienione wszystkie głośniki plus pod tylne podpięty właśnie konwerter RCA a w bagażniku pod niego wzmacniacz i skrzynia. 

Przód dwudrożne JBL by Harman Stage 1 601C oczywiście na dystansach z mdf'u. Głośniki pasują idealnie a gwizdki da się założyć w miejsca oryginalnych obok klamki bez żadnej rzeźby. 

Tył JBL by Harman Stage 2 524 też na dystansach z mdf'u bez żadnej rzeźby. 

W bagażniku wzmacniacz Pioneer GM-A3702 ze skrzynią Blaupunkt GTb 1200 ES. 

Całość nie wyszła wyszła bardzo drogo a naprawdę daje rade pod ori radiem pomimo tego, że muzyka leci z transmitera 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
15 minut temu, Frytek98 napisał(a):

pomimo tego, że muzyka leci z transmitera 😄

No właśnie o to głównie chodzi. Ja mam ori bose i też pod tył wpięta skrzynie. Jakoś to gra ale ten transmiter niszczy trochę sprawę. Chociaż kupiłem sobie roidmi 3s chyba tak się to nazywało, więc nawet jakość jest przyzwoita. Chociaż jak puszczę coś z płyty to jakość niebo a ziemia …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Klubowicz

Transmitter niestety obcina bardzo pasmo, przez co zabija dźwiek. Konwerter high level do RCA też swoje niestety robi.

Ja zdecydowałem się na wpinkę audio pomiędzy radio a zmieniarkę w NCDC2013 i wyprowadzenie auxa, ale to też liche rozwiązanie.

Zamierzam wpiać zamiast auxa moduł BT plus AUX, ale w inne miejsce niż pomiędzy zmieniarkę a radio.

@Misiek istnieją gdzieś jakieś schematy tego radia?

Bez niego też sobie poradzę, ale przyspieszyłoby to sprawę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Widziałem że coś w instalacje się wpina między radio a kostki ale co jak to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

U siebie wstawiałem moduł BT. Wygląda to tak:

 

Teraz konkrety. . Ogólnie to wpinasz się w taśmę zmieniarki lub w płytę główną (do wyboru). Czerwony nadruk na taśmie PIN 1 (kanał lewy) i PIN 4 (kanał prawy). Jeśli wybierasz opcję wlutowania przewodów na płycie (taka poniżej) to na taśmie przecinasz piny 1 i 4. po przecięciu ich izolujemy każdy z osobna. Nie łączymy ich

Interesuję Cię 5 przewodów

- 2 zasilania

- 3 sygnałowe (w tym uziemienie ich)

 

Małe foto. Przewody:

audio R: czerwony - kanał prawy 

audio L: biały - kanał lewy (w ostateczności sygnał MONO)

audio GND: czarny - masa (uziemienie sygnałowych)

zasilanie: czerwony - +12V (w tym przypadku kluczyk w pozycji ACC czyli akcesoria, pierwsze pozycja po przekręceniu)

zasilanie : czarny - masa GND

Poniżej sygnałowe audio:

20200301_170953.jpg.9e255a5e664962f52d0c4d96ca0289ff.jpg

Przecięcie taśmy piny:

20200303_172136.jpg.b7c2daa012c58755da10522f28b5a9a9.jpg

Zasilanie na dole płyty:

20200303_183449.jpg.f2b3e73bc408178b3e0f32667a04e5c7.jpg

Całość:

20200303_171346.jpg.30421d370cca81e0fc497baeedf63a4f.jpg

Moduły BT mogą być różne ale zasada podłączenia audio czy zasilania jest ta sama. Można jeszcze zmienić zasilanie wedle uznania tj. po włączeniu radia, stałe itp itd. Poniżej pinout radia. Resztę wyjścia na płycie-z tyłu można sprawdzić multimetrem:

20180907_184441.jpg.71df2abc2bef063b19c8b9cf9e24d870.jpg

SWC to pin 1

SCV to pin 5

 

Czyli:

zasilanie ACC (kluczyk w pierwszą pozycję w stacyjce) pin 2,

stałe +12V pin 8,

po włączeniu radia pin 6 lub 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja tam jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

No przymierzam się do tego modułu, ale drugi rok składam wiązkę pod nogami kierowcy, żeby domykanie szyb uruchomić 😄

Ale może kiedyś to skonczę, bo zmieniarka umarła śmiercią naturalną, działa mi tylko czytnik na mapę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Ja mam transmiter taki za 100pln i też daje radę ale czasami potrafi szumieć…. Właśnie ciekawe czy idzie zrobić muzykę na ori radio żeby to grało jak z płyty.. bo coraz częściej mam zamiar wyrzucić to i wsadzić coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ogólnie to wszystko można podłączyć pod zmieniarkę. Kwestia budżetu i wyobraźni. Wyżej wspomniany moduł ma wejście na kartę SD i możliwość podpięcia wejścia AUX In. Co do jakości to w dużej mierze też zależy od jakości samego nagrania. Chodzi o plik a w sumie o jego kompresję, bitrate, ilość bitów na sekundę, próbkowanie itp itd. Nawet jakościowo utwory na CD można spierniczyć przegrywając je na np kartę SD. Nawet te MP3 co pobiera się z internetu nie gwarantują dobrej jakość. Dobra jakość może być wtedy gdy plik ma rozszerzenie *ogg *flac *wav i inne pochodne. Ale to kwesta tak jak pisałem, zależy jak ktoś to zgrał. Czy kopie 1:1 czy inaczej. Kopia 1:1 wiąże się z dużą wagą daneg pliku. Po za tematem miałem też moduł BT z funkcją zestawu telefonu. Odbieranie i kończenie połączeń. Wyborów jest mnóstwo. Kwestia podejścia do tematu.

efda61fecd793c558c1a3e41c7a6de10.jpg04e66e48b413323c60ad47d02b44c9f4.jpg655c2854c1b859033b5d24cf588b517c.jpg

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
1 godzinę temu, Vision95 napisał(a):

Będzie to grało jak z radia z pendrive oryginalnym ?

Jak @Misiek ci ogarnie to będziesz mógł nawet odtwarzać płyty winylowe 😁

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

No bo transmiter czasami szumi itd. Czy idzie zrobić coś żeby z tel połączyć i pod oryginalnym radiem grało to bez zakłóceń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
3 godziny temu, Vision95 napisał(a):

No bo transmiter czasami szumi itd. Czy idzie zrobić coś żeby z tel połączyć i pod oryginalnym radiem grało to bez zakłóceń 

Wiem, u mnie jest to samo w ciężarówce czasami. A masz transmiter z filtrem przeciw zakłóceniowym? Jak transmiter gra to nie możesz mieć podłączonych innych urządzeń do prądu, nawet radia 😂🤣

Jak masz dobrą antenę w Omie to może też ściągać fale na tej samej częstotliwości dlatego szumi. 

Najlepsze i najprostsze rozwiązanie to chyba AUX

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Odpowiedź masz wyżej. Po BT lub wyjście słuchawkowe w telefonie - jak masz

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
4 minuty temu, CzasiU napisał(a):

Wiem, u mnie jest to samo w ciężarówce czasami. A masz transmiter z filtrem przeciw zakłóceniowym? Jak transmiter gra to nie możesz mieć podłączonych innych urządzeń do prądu, nawet radia 😂🤣

Jak masz dobrą antenę w Omie to może też ściągać fale na tej samej częstotliwości dlatego szumi. 

Najlepsze i najprostsze rozwiązanie to chyba AUX

no właśnie tak mam, jak latam w koło komina to nie ma problemu, ale jak wyjade w trase to własnie ściąga jakieś inne fale i zaczyna szumić albo gadać w tle coś 😄

4 minuty temu, Misiek napisał(a):

Odpowiedź masz wyżej. Po BT lub wyjście słuchawkowe w telefonie - jak masz

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

no to się dogadamy panie 😄 Tylko kiedy ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Godzinę temu, Vision95 napisał(a):

ściąga jakieś inne fale i zaczyna szumić albo gadać w tle coś 😄

Może nawet nie wiesz, a podsłuchujesz tajne służby albo obcą cywilizacje 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
Teraz, CzasiU napisał(a):

Może nawet nie wiesz, a podsłuchujesz tajne służby albo obcą cywilizacje 😂

Co ty 😄 Ale już wszystko wiem i ustalam z Norbertem, Ogarniemy temat:D

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
W dniu 31.08.2023 o 17:42, Vision95 napisał(a):

Co ty 😄 Ale już wszystko wiem i ustalam z Norbertem, Ogarniemy temat:D

Czyli jednak będą te płyty winylowe 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Klubowicz

Też się muszę z tym ogarnąć. Wpadnie raczej moduł BT z zestawem głośnomówiącym, z tym, że mikrofon poleci nad kierowce, albo w słupek.

Zmieniarka zaniemogła z nieużywania, zresztą kto by teraz miał czas płyty nagrywać.

A ja coraz częściej puszczam radio z neta w telefonie, moduł BT jak znalazł

Ja mam jednak tą przewagę, że tutaj akurat Misiek nie będzie musiał mi tego ogarniać 😉

 

Edytowane przez KrzysztofTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Do rozmów telefonicznych słuchawka Bluetooth, wygoda i nie ogranicza tylko do auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Tego nie neguję, ja nie uzywam słuchawki, za krótkie trasy robie, ale jesli ktoś podczas słuchania muzyki mi bedzie przeszkadzal, to sobie odbiorę 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

Zdjęcia innych aut zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024"

10.jpg11.jpg

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...