Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Astra H 1.6


Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Moniczka napisał(a):

Nastąpiła ta piękna chwila w której NIC nie swieci się na desce ☺️😍

Jak w Omedze pełnej czujników....... skąd ja to znam 😉 

"Czekasz na tę jedną chwilę.... kiedy check w końcu zginie....." :haha6:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 18:26, OMEGATOR napisał(a):

No fajne cacko. Tylko ta skrzynia nie bardzo.

właśnie tu sie zgodze, miałem asterixa w automacie i uważam to za poroniony pomysł. ale jeden lubi pieszczoty. 2gi kijem po łbie. nie nadążysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na foto miesiąca na odpowiednie forum 😉 

https://opelomegateam.pl/forum/143-foto-miesiąca-inne-auta/

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimujemy dalej ten nieszczęsny silnik 😕 wjechały kolejne płukanki i wymiana oleju. 270 km bez dolewki 🤣🤣 jeżeli się nie uda czeka nas kapitalka 🥺

A dziś mini sesja ☺️

IMG_5591.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto klasa. A ogólnie to co tam się zadziałało z motorem :mysli:

2 minuty temu, Moniczka napisał(a):

jeżeli się nie uda czeka nas kapitalka 🥺

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moniczka napisał(a):

Piła litr oleju na 800 km 🤣 

A producent ile przewiduje na ten dystans ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.6 na 1000km

Poprzednia właścicielka wymieniała olej co około 20k km. Dowiedziałam się że często zapiekają się pierścienie i dlatego później chodzi prawie na mieszankę 🤣 

 

Mam nadzieję że to się poprawi bo póki co daje dobre znaki 😉 sprzedać szkoda bo jest zadbana ☺️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy mały sukces 🥹 Astra zrobiła 850 km i nie wzięła oleju ☺️☺️🥹🥳 wcześniej na tyle km litr już ubywał 🫣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się udało zrobić ze przestała pic olej płukanki czy ceramizer ? Czy wymiana uszczelek ?
U mnie podobnie pije i są uszczelniacze zaworowe do wymiany i myślałem nad ceramizerem dobrej jakości może by pomógł bo ostatnio olej zmieniałem z polsyntetyku na 10w30 z płukanka oczywiście mało co pomogło i myślałem na zmiana na 0w...

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 22:59, Wąski napisał(a):

Co się udało zrobić ze przestała pic olej płukanki czy ceramizer ? Czy wymiana uszczelek ?
U mnie podobnie pije i są uszczelniacze zaworowe do wymiany i myślałem nad ceramizerem dobrej jakości może by pomógł bo ostatnio olej zmieniałem z polsyntetyku na 10w30 z płukanka oczywiście mało co pomogło i myślałem na zmiana na 0w...

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka
 

Astra miała zmieniany olej 4x. Dolewane płukanki liqui Mooly albo tec2000

Ostatni raz, dostała płukankę bezpośrednio na pierścienie. Leżało sobie godzinę (powinno dłużej ale uj tam.) Wyczyściłem wszystko i skręciłem górę, potem pojeździłem chwile, bo na tłokach została płukanka (Kopciła wtedy jak szalona ale z czasem coraz mniej aż przestała) no i potem do oleju kolejny raz. Wtedy musiały puścić pierścienie bo pobór oleju spadł dramatycznie więc pierścienie olejowe musiały puścić. W tej chwili  po 900km ubyło 1/4 bagnetu więc pobór oleju spadł do 2l/10000km co jest i tak dużo. Będę zamawiać specjalny środek Forte który regeneruje uszczelki, są filmiki o tym, śmiało sobie pooglądaj. Spróbować warto. I wtedy można obserwować dalej.

 

 

 

Moja rada, normalnie zmieniaj olej z płukanką (polecę jednak tec2000 bo większy syf mi się zdaje zleciał), nowy filtr oleju no i olej ja teraz wlałem 5w40 ale chyba  bez różnicy czy 5w30 czy w40. Nie lej 0w ani 10w. 

 

Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra miała zmieniany olej 4x. Dolewane płukanki liqui Mooly albo tec2000
Ostatni raz, dostała płukankę bezpośrednio na pierścienie. Leżało sobie godzinę (powinno dłużej ale uj tam.) Wyczyściłem wszystko i skręciłem górę, potem pojeździłem chwile, bo na tłokach została płukanka (Kopciła wtedy jak szalona ale z czasem coraz mniej aż przestała) no i potem do oleju kolejny raz. Wtedy musiały puścić pierścienie bo pobór oleju spadł dramatycznie więc pierścienie olejowe musiały puścić. W tej chwili  po 900km ubyło 1/4 bagnetu więc pobór oleju spadł do 2l/10000km co jest i tak dużo. Będę zamawiać specjalny środek Forte który regeneruje uszczelki, są filmiki o tym, śmiało sobie pooglądaj. Spróbować warto. I wtedy można obserwować dalej.
 
 
 
Moja rada, normalnie zmieniaj olej z płukanką (polecę jednak tec2000 bo większy syf mi się zdaje zleciał), nowy filtr oleju no i olej ja teraz wlałem 5w40 ale chyba  bez różnicy czy 5w30 czy w40. Nie lej 0w ani 10w. 
 
Pozdro
Spoko akurat chciałem orginalny gm 5w40 ale nie mieli może jakiejs innej marki olej polecasz ?

Wysłane z mojego T782H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Astra klocek zdechły, wpieprza benzyny niemiłosierne ilości ale cały czas do przodu. Zaczęły się jakieś dziwne objawy ślizgania sprzęgła. na 2/3 biegu. Wziąłem komputer i nauczyłem sprzęgło od nowa

 

 

wa 🙂 Może to coś pomoże. Jak nie to trzeba szykować pieniążki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...