Skocz do zawartości

Omegi zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024" - kliknij zdjęcie aby powiększyć

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpeg5.jpg

Black Caravan 3.2 V6 - Frytek98


Frytek98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicz

Fajna sztuka ci się trafiła, szczególnie że bez rdzy to ci blacharka odchodzi :classic_biggrin:

Trzymam kciuki za projekcik, pomału dążyć do celu :thumbsup:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zacnie panie. Obecnie pewnie w planach doprowadzenie do ładu i do używalności ? A później ? Gratulacje zakupu. Bezawaryjności i miłej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
1 godzinę temu, Misiek napisał(a):

Zacnie panie. Obecnie pewnie w planach doprowadzenie do ładu i do używalności ? A później ? Gratulacje zakupu. Bezawaryjności i miłej eksploatacji

Dziękuję! Znasz mnie, nie wytrzymam z serią - będziemy tworzyć 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dziękuję! Znasz mnie, nie wytrzymam z serią - będziemy tworzyć
Jak coś pomóc to pytaj ...

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

O kurłości. Update pierwsza klasa. Jak mogę to pomogę 😉 Progress na plus. No z tą szybko złączką to masakra. Mi się uyebała jak byłem kawałek od domu na ogólnodostępnym kanale. Dobrze że był w pobliżu mechanik i użyczył węża i opaski. Później zostało ogarnięte w odpowiedni sposób  🙂 

Ten zbiorniczek przykuł moją uwagę. Jakieś namiary 😉 Byłbym wdzięczny

Co tam z LPG będziesz ogarniał ? Ogólne podłączenie i strojenie pewnie ?

A i felgi ze srebrnej widzę w kombiku.

Na koniec:

Jak to jest z tymi rozrządami do 3.2 ? Podobno są dwa rodzaje ?

Działaj dalej panie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
29 minut temu, Vision95 napisał(a):

M57 i tak lepszy 

Jechałem raz automatem z tym silnikiem. I powiem szczerze jak na te 150 kuni to było czuć moc, mimo wagi omegi (była w kombii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
4 godziny temu, Misiek napisał(a):

O kurłości. Update pierwsza klasa. Jak mogę to pomogę 😉 Progress na plus. No z tą szybko złączką to masakra. Mi się uyebała jak byłem kawałek od domu na ogólnodostępnym kanale. Dobrze że był w pobliżu mechanik i użyczył węża i opaski. Później zostało ogarnięte w odpowiedni sposób  🙂 

Ten zbiorniczek przykuł moją uwagę. Jakieś namiary 😉 Byłbym wdzięczny

Co tam z LPG będziesz ogarniał ? Ogólne podłączenie i strojenie pewnie ?

A i felgi ze srebrnej widzę w kombiku.

Na koniec:

Jak to jest z tymi rozrządami do 3.2 ? Podobno są dwa rodzaje ?

Działaj dalej panie ...

LPG niby podłączone ale poprzedni właściciel uszkodził przewód gazowy do reduktora więc zarobienie, sprawdzenie podłączenia, szczelności i regulacja, tak żeby wszystko działało na tip top. 

Rozrządu są dwa rodzaje, różnią się podstawą i trzecią rolką, 3.0 ma na mimośrodzie a 3.2 zwykłą. 3.2 ma również szerszą podstawe. Oznaczenie z Continentala CT990 K2. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W związku że CID z poprzedniej omegi @Frytek98 idzie do obecnej. Trzeba przeprogramować:

20240119_224004.thumb.jpg.058c801aab9ceaab429952661cf4b5e1.jpg20240119_224109.thumb.jpg.29c5075c5a3888b423a6cb8c981e2d64.jpg

Podgląd informacji o CID, nr seryjny, kod, identyfikator itp itd

20240119_224210.thumb.jpg.8bca00eaec06e345007d3df36d2f8e55.jpg

Menu programowania:

20240119_224229.thumb.jpg.4371d71517d0a70809fa6057835df2f1.jpg

Kod 074 zgodny z kodem na tzw. "ściądze" - czyli Omega 3.2 lub 2.6 (automat/manual, poziomowanie xenonów, koła 15" 205/60 i 17" 235/45)

20240119_224310.thumb.jpg.2f73751ac576b4491a460c0a2a606b9e.jpg

Opcje do programowania:

20240119_224512.thumb.jpg.30216622d3763669e08a076fe4c4f7bb.jpg

W trakcie zmiany:

20240119_224521.thumb.jpg.45bc4ea09f05fc26ffa0a11181ce1aee.jpg

I po robocie 🙂 Teraz wsadzić do omegi i śmiga

20230921_143239.thumb.jpg.a17e9c5ef7ba4e9bf30b4fddbb97cf85.jpg

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Dziękuję @Misiek jesteś mistrz ❤️

Już się nie mogę doczekać aż wyląduje na aucie z resztą gratów 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dziękuję @Misiek jesteś mistrz
Już się nie mogę doczekać aż wyląduje na aucie z resztą gratów
Polecam się

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

Jak się taczka spisuje? Warto było zmieniać motor? Dźwięk pewnie lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
W dniu 23.01.2024 o 18:10, Vision95 napisał(a):

Jak się taczka spisuje? Warto było zmieniać motor? Dźwięk pewnie lepszy 

Jako tako, dalej ciężko mi się przyzwyczaić. Dźwięk lepszy, coraz bardziej przekonuje się do niego aczkolwiek brakuje mi turbo... Największy problem mam z przekonaniem się do spalania, do gazownika finalnie trafia dopiero jutro a średnie spalanie na obecną chwilę to 100zł na 100km więc przy kilometrach które robię daje po kieszeni strasznie. 

 

Mały upgrade bo ostatni tydzień spędziłem na rozbiórce sedana. 

spacer.png

Dzięki @danio w moje ręce wpadły tylne poliftowe lampy z ciemnym kierunkiem, stan idealny, Ori Hella.

spacer.png

spacer.png

Oraz udało się ją domyć po 3 latach stania w szopie. 

spacer.png

spacer.png

Finalnie patrząc na budę przedni zderzak wymaga lakierowania ponieważ róg od strony kierowcy ma przetarty. Tylny zderzak ma wgniote plus wlew lpg wycięty z boku, więc finalnie do wymiany a wlew damy pod klapkę. Na wiosnę auto musi też przejść pełną korektę bo ilość rysek aż boli w oczy. 

Felgi z srebrnej muszę oddać do regeneracji i zmiany koloru, tym razem padło na ciemny shadow chrom. Jak felgi wrócą z regeneracji dopiero wtedy przełożę hamulce ponieważ łopaty nie wejdą mi na bigbrake z przodu. 

Przy okazji robienia zawiasu, muszę wrzucić poliuretany bo szlag mnie trafia na normalnych tulejach 🤣

Powoli działamy 🤗

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Frytek98 napisał(a):

Największy problem mam z przekonaniem się do spalania, do gazownika finalnie trafia dopiero jutro a średnie spalanie na obecną chwilę to 100zł na 100km więc przy kilometrach które robię daje po kieszeni strasznie. 

Jaką tam masz pojemność butli LPG ? U mnie 64 litry (54-56 wchodzi). Na jednej butli zrobię ponad 300 po mieście. Jak jechałem zlot do Polanki czy do Jabłonowca to ponad 450 zrobiłem na jednym cały tankowaniu (raczej spokojna jazda). Tak myślę czy u ciebie dało by radę żeby korekty krótko i długoterminowe z benzyny były kopiowane 1:1 do korekt gazu. Ale to musi sterownik lpg sprzętowo wspierać lub jakąś przystawkę tej firmy co sterownik. Wtedy masz tą pewność że jest to bardzo dobrze wystrojone. Ogólnie sterownik gazu wtedy jest spięty ze złączem obd omegi z pinem 7 (Połączenie z ECU silnika) plus odpowiednie ustawienie w programie do LPG. Zrzut z aplikacji na kompa i telefon:

20190722_204639.thumb.jpg.d30c56c1c8d2d866a113a742ae45af60.jpgScreenshot_20190909-180259.thumb.jpg.d728752a420d2af83948b8e256313350.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz

U mnie takie spalanie jest niestety przez to, że cały czas latam na czystej benzynie. Gaz dalej jest odpięty przez uszkodzony przewód od butli do reduktora. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, jestem ciekawy jak zachowa się parownik i wtryski po 3 latach postoju 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Frytek98 napisał(a):

U mnie takie spalanie jest niestety przez to, że cały czas latam na czystej benzynie. Gaz dalej jest odpięty przez uszkodzony przewód od butli do reduktora. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, jestem ciekawy jak zachowa się parownik i wtryski po 3 latach postoju 😕

A ilu letni gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 20:50, Frytek98 napisał(a):

U mnie takie spalanie jest niestety przez to, że cały czas latam na czystej benzynie. Gaz dalej jest odpięty przez uszkodzony przewód od butli do reduktora. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, jestem ciekawy jak zachowa się parownik i wtryski po 3 latach postoju 😕

generalnie nie powinno byc problemu, po wymianie filtrów oczywiście. jedynym wrogiem jest wilgoć. jak ja lata temu betty kupilem to miała zdiety czesciowo gaz, w senise zmieniona podstawa kolektora z wtryskami na niepowiercony, i wiszące w powietrzu wtryski do nikąd. załozylem stopke, zrobilem autokalibracje i sie przełączyla. potem szukanie magika od lowato zakonczyło się tym ze musiałem sam mape robic i sie uczyć bo wszyscy tylko stag i stag ew brc nikt nie chciał sie podjąć hm.. moze inaczej, nikt nie chciał wziąść odpowiedzialności. a mnie nie bawi jeżdzenie co chwila na regulacje albo jak mi nagle powiedzą ze dysze za male albo za dóże. nie mniej czekam jak dasz znac jak wróci od gazownika i chetnie zobacze to w pełni okazałości juz z heblami czy felgą. a no i nie zapominając o lotce, generalnie poka no to na słoneczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
W dniu 30.01.2024 o 23:12, Misiek napisał(a):

A ilu letni gaz?

Gaz zakładany w 2017 roku ale od stycznia 2021 już stała. 

Dzisiaj odebrana od gazownika, na całe szczęście wszystko działa. Teraz zobaczymy jak wygląda spalanie na lpg 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Klubowicz

Dotarła do mnie dokładka Steinmetz'a na przód 😎 

spacer.png 

Przednie amory z sedana dostały nowe odboje, poduszki i łożyska. 

spacer.png

I w końcu rzecz bez której nie mogłem żyć. 

GID+CCRT 2008 zamienione na CID+NCDC 2015 ze srebrnej. 

Wielkie podziękowania dla @Misiek za przeprogramowanie CID'a oraz instrukcje dołożenia wiązki.

Dodatkowo został założony plastikowy panel klimy. 

spacer.png

spacer.png

Przednie lampy zostały odnowione, dostały bixenon oraz czarne środki. 

Również ogromne podziękowania dla @Misiek za ogarnięcie tematu ❤️

spacer.pngspacer.png

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki za dobre słowo. Niech lampy dobrze służą.

Co do CID to pamiętam jak u @Jus-Tinka w kombii było CDR 2005 i MID. Ale jak wpadł kolor to inna bajka. I jeszcze jak już w sedanie doszła kamera cofania i obraz w CID ehh..

Ładnie się prezentuje kombiaczek. Jeszcze detale optyczne, o których już wspomniałeś będzie bajka. A i felgi z sedana ładuj

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci podoba mi sie na tyle że moge sie zamienić 😛 kombi za kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klubowicz
5 godzin temu, Pejdzel napisał(a):

no powiem ci podoba mi sie na tyle że moge sie zamienić 😛 kombi za kombi

Już się tak przyzwyczaiłem do czarnego, że srebrnego bym już nie chciał 😅

 

Dzisiaj przyszła kolejna paczka - prezent od mojej baby ❤️

Ostatnia rzecz której mi brakowało czyli amortyzatory tył technixa do kombi, ponieważ przód i springi zostały mi z sedana. 

spacer.png

spacer.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

Zdjęcia innych aut zgłoszone do konkursu foto miesiąca "Sierpień 2024"

10.jpg11.jpg

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...